Kim jest Karolina Pajączkowska? [wiek, wzrost, mąż]


Zdjęcie Instagram @karolina_pajaczkowska

Karolina Pajączkowska przez kilka ostatnich lat była niekwestionowaną gwiazdą TVP. Nagle, w maju 2023 zniknęła z anteny TVP. Co było powodem?

Ile ma lat Karolina Pajączkowska?

Karolina Pajączkowska urodziła się w grudniu 1991 roku, zatem niedługo skończy 33 lata.

Karolina Pajączkowska — wykształcenie

Karolina Pajączkowska wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną. Zna, poza polskim, trzy języki: angielski, hiszpański i francuski.

Karolina Pajączkowska — wiek, wzrost, waga

Karolina Pajączkowska należy do wysokich kobiet – mierzy aż 180 cm wzrostu. Kiedy była modelka, jej wymiary wynosiły: 87 cm w biuście, 60 cm w pasie oraz 89 cm w biodrach. Jej obecne wymiary nie są znane. Wiemy tylko, że w biodrach przybyło jej 10 cm, jednak kobieta jest w pełni zadowolona ze swojej sylwetki.

Karolina Pajączkowska — początki kariery

Pochodząca z Radomia Karolina Pajączkowska rozpoczęła swoją karierę jako modelka, brała również udział w konkursach miss. Zdobyła tytuły Miss Studentek oraz Miss Foto. W 2011 reprezentowała Polskę w Miss Intercontinental. Próbowała także swoich sił w popularnym programie „Top Model”, jednak nie dostała się do finałowej trzynastki drugiej edycji.

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła od pierwszej pracy w regionalnej stacji NTL Radomsko. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w renomowanych stacjach informacyjnych TVN24 i TVN24 BiS. Następnie, jej droga zawodowa zaprowadziła ją do zagranicznej redakcji TVP Inf.

Karolina Pajączkowska — kariera w TVP

Karolina Pajączkowska rozpoczęła pracę w TVP Info jesienią 2019 roku. Na początku swojej kariery w tej stacji, pracowała w redakcji programów „Wstaje dzień” i „Poranek Info”. Niedługo potem, została jedną z twarzy anglojęzycznego kanału TVP World.

Jednak jej kariera nabrała wyjątkowego wymiaru, kiedy wybuchła inwazja Rosji na Ukrainę. Karolina Pajączkowska udała się do okupowanego obszaru, aby relacjonować wydarzenia z frontu dla TVP Info. Po powrocie do kraju kontynuowała prowadzenie pasm informacyjnych zarówno na TVP Info, jak i TVP World. Jej zaangażowanie w relacjonowanie trudnych wydarzeń przyniosło jej uznanie i szacunek w świecie dziennikarstwa.

W 2022 roku Karolina Pajączkowska poprowadziła Wakacyjną Trasę Dwójki oraz Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu u boku Tomasza Kammela.

Dlaczego Pajączkowska odeszła z TVP?

Karolina Pajączkowska przez wiele lat związana była z Telewizją Polską, gdzie realizowała się jako prezenterka, korespondentka, a także konferansjerka. Ku zaskoczeniu widzów, pod koniec sierpnia 2023 roku, gwiazda telewizji polskiej poinformowała, że nie ma zamiaru podpisywać nowej umowy ze stacją i tym samym kończy z nią długoletnią współpracę. Co było powodem tej decyzji?

Okazało się, że 32-latka przeżywała w telewizji publicznej ciężkie chwile, które odbiły się na jej kondycji psychicznej do tego stopnia, że musiała skorzystać z pomocy specjalisty.

Cztery miesiące temu ktoś postanowił, że zniszczy moje życie i moją karierę. Tak po prostu, bez powodu… – tłumaczyła dziennikarka w obszernym wpisie na Twitterze.

Ponoć już w maju zgłaszała prezesowi stacji, że znajduje się w „dramatycznej sytuacji zawodowej” i „od miesiąca jest przedmiotem szykan oraz zachowań noszących znamiona mobbingu, choć ze względu na krótki czas trwania jako takie jeszcze nie mogą być kwalifikowane”. Niestety nie spotkało się to ze zrozumieniem ze strony stacji.

Wpis Karoliny Pajączkowskiej poruszył fanów, którzy zaczęli wypytywać dziennikarkę o szczegóły. W jednej z odpowiedzi była gwiazda TVP przyznała, że bezpośrednią przyczyną, dla której zdecydowała się odejść z pracy, było zachowanie jednego z przełożonych.

Zostałam zmuszona odejść z pracy. Powodem była aktywność pana Michała A. (dziennikarz Michał Adamczyk – komentarz redakcji) – napisała Karolina Pajączkowska. Przy okazji zapowiedziała skierowanie sprawy do sądu.

Wszystko zostało zabezpieczone przez mojego prawnika. W sądzie będą przedstawione zarówno nagrania jak i liczne emaile potwierdzające moją wersję – podsumowała.

W odpowiedzi Adamczyk oświadczył, że wystosował pozew cywilny wobec Karoliny Pajączkowskiej. Dziennikarka oznajmiła, że jest przygotowana merytorycznie do walki.

Mój pierwszy proces w życiu. Z dumą odtajnię wszystkie zabezpieczone dowody. Opinia publiczna w końcu się dowie o szantażu, poniżeniach i praktykach pana Michała A. Sprawiedliwości stanie się zadość.

Na kolejnej relacji dodała:

Jestem gotowa walczyć do samego końca. Nawet jeśli ta sprawa potrwa kilka lat i trafi przed Trybunał Praw Człowieka. Udowodnię, ponad wszelką wątpliwość, że próbowano zniszczyć mi życie i moją karierę. Żaden dziennikarz nigdy nie będzie się bał ujawnienia prawdy.

Co się dzieje z Pajączkowską?

Kilka tygodni temu Karolina Pajączkowska zapowiedziała w mediach społecznościowych nowy projekt – autorski „talk-show polityczny” realizowany w sieci.

…w moim programie nie będzie wojny polsko-polskiej, nie będzie polityków przekrzykujących się nawzajem. Będą fakty z kraju i ze świata, ciekawostki, rozmowy. Jednym słowem to wszystko, co naprawdę ma znaczenie. – zapowiedziała dziennikarka.

Co więcej, w poniedziałek 2 października, za pośrednictwem Instagrama Pajączkowska poinformowała internautów, że zajmie się w swoich mediach społecznościowych nauką języków obcych, a konkretnie zdradzi zainteresowanym tym tematem, swoją „autorską metodę” na skuteczną naukę języków i swobodne komunikowanie się.

Jestem dziennikarką, ale także ekspertem do spraw komunikacji społecznej – zapewnia w nagraniu.

Warto dodać, że prezenterka zna kilka języków, w tym angielski, hiszpański oraz francuski. Zanim dołączyła do TVP, pracowała w TVN24 BiS, gdzie prowadziła m.in. anglojęzyczny serwis informacyjny. Kiedy jesienią 2021 roku uruchomiono kanał TVP World, również była jedną z jego twarzy.

Karolina Pajączkowska — życie prywatne

Karolina Pajączkowska została mamą w wieku 23 lat. Jej syn Nataniel ma obecnie ma 8 lat i często pojawia się w postach na Instagramie swojej mamy, co świadczy o ich szczególnie bliskiej więzi.

W trakcie swojej pracy w TVP Karolina poznała dziennikarza Marcina Nowaka, którego uznała za „najwspanialszego mężczyznę na świecie”. Ich związek rozwijał się, a kulminacyjnym momentem były wspólne wakacje w Tajlandii w grudniu 2022 roku, podczas których para zaręczyła się.

Karolina Pajączkowka — Instagram

Dziennikarka jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się zakulisowymi spojrzeniami na swoją pracę oraz dokumentuje swoje odległe podróże, od Islandii po Tajlandię czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Podróże stanowią jedną z jej głównych pasji, którą pielęgnuje od czasu, kiedy skończyła 15 lat.

Na swoim profilu społecznościowym dziennikarka gromadzi już ponad 45 tysięcy obserwujących, którzy śledzą jej fascynujące przygody i inspirujące podróże. Jej pasja do podróżowania jest widoczna w każdym ujęciu i opisie, tworząc inspirujące relacje z najdalszych zakątków świata.