Kim jest Hanna Żudziewicz? [wiek, mąż, dziecko, rodzice]


Zdjęcie Instagram @hannazudziewicz

Hanna Żudziewicz to polska tancerka specjalizująca się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Zyskała ogromną popularność dzięki swojemu udziałowi w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie trenowała znane osobistości. Jej szybki powrót do formy po urodzeniu dziecka stał się obiektem zachwytu widzów. Nadal cieszy się dużym zainteresowaniem na Instagramie, gdzie jej liczni fani śledzą jej życie.

Ile lat ma Hanna Żudziewicz?

Hanna Żudziewicz urodziła się 15 lipca 1991 roku, ma zatem 32 lata.

Hanna Żudziewicz — wykształcenie

Hanna Żudziewicz ukończyła naukę w V Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kieślowskiego w Zielonej Górze, a studiowała w Wyższej Szkole Trenerów Sportu.

Hanna Żudziewicz — kariera taneczna

Hanna Żudziewicz rozpoczęła swoją przygodę z tańcem już w wieku sześciu lat, kiedy rodzice zapisali ją na treningi tańca towarzyskiego. Naukę odbywała się w renomowanej szkole tańca o nazwie „Gracja” w Zielonej Górze. Na swoim koncie ma liczne tytuły zdobyte zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych parkietach.

Wspólnie z partnerem, Dariuszem Mycką, zdobyła pierwsze miejsce na prestiżowym turnieju tańca „Singapore Millennium 2008”, a rok później zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych. Współpracując z Jackiem Jesche, odniosła wiele sukcesów, w tym zwycięstwo na Blackpool Dance Festival w 2011 roku oraz triumf na Mistrzostwach Świata w Tańcach Standardowych w tym samym roku.

W wieku zaledwie dwudziestu lat podjęła odważną decyzję o przeniesieniu się do Rumunii, aby tam kontynuować swoją karierę w tańcu standardowym, tworząc parę taneczną z tancerzem z tego kraju. Przez trzy lata mieszkała w Bukareszcie, a później wyjechała do Rosji.

Prawdziwą popularność i rozpoznawalność przyniósł jej udział w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Choć początkowo nie brała pod uwagę udziału w programie, ponieważ mieszkała w Rosji, to ostatecznie zdecydowała się na powrót do Polski. Decyzja ta okazała się kluczowym momentem w jej karierze.

Hanna Żudziewicz w „Tańcu z gwiazdami”

Hanna Żudziewicz zdobyła ogólnokrajową rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie „Taniec z gwiazdami”. Na najsłynniejszym parkiecie w Polsce zadebiutowała w 2014 roku, gdy emitowana była druga edycja tego popularnego show na antenie Polsatu. Jej głównym zadaniem było nauczenie aktora Mateusza Banasiuka podstaw tańca. W efekcie tego wspólnego wysiłku para zajęła imponujące 4. miejsce. W kolejnych edycjach programu Hania kontynuowała swoją misję nauczania sztuki tańca, współpracując z takimi osobowościami jak Robert Koszucki, Marcin Najman czy Izu Ugonoh.

Dwukrotnie poprowadziła swoich podopiecznych do zwycięstwa, zdobywając prestiżową Kryształową Kulę. Jej triumfy miały miejsce wraz z dwoma aktorami: Robertem Wabichem (w szóstej edycji, jesienią 2016 roku) oraz Piotrem Mrozem (w dwunastej edycji, jesienią 2021 roku). Co ciekawe, oba te zwycięstwa osiągnęła po rywalizacji w finale z Rafałem Maserakiem i jego znaną partnerką, pokonując ich dwukrotnie w decydujących pojedynkach.

Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke — historia związku

W przypadku tej pary wszystko rozpoczęło się od tańca dokładnie 11 lat temu. Podczas pierwszych wspólnych treningów wytrzymali ze sobą jako para taneczna jedynie przez 11 miesięcy, gdyż nie wszystko układało się między nimi dobrze. Po prawie roku, ich taneczne drogi rozeszły się. Oboje wyjechali za granicę – ona do Rumunii, a on do Rosji. Tam, w towarzystwie innych partnerów tanecznych, brali udział w różnych międzynarodowych turniejach.

Powrót do Polski był punktem zwrotnym dla Hanny Żudziewicz i Jacka Jeschke, którzy postanowili dać sobie drugą szansę. Tym razem nie było już mowy o rozstaniu.

Wcześniej nie mogliśmy znieść siebie na co dzień. […] Mieszkając za granicą, bardzo szybko dojrzeliśmy. Myślę, że Jackowi też się to przytrafiło, więc kiedy wróciliśmy do siebie, patrzyliśmy na siebie już zupełnie inaczej – opowiadała tancerka w programie Dzień Dobry TVN.

Jako para taneczna odnosili sukcesy, zdobywając medale i puchary na najważniejszych polskich oraz międzynarodowych zawodach. W 2018 roku wzięli udział w programie tanecznym „World of Dance”, który stanowił konkurs dla zawodowców, mający na celu wyłonienie najlepszego tancerza lub grupy tanecznej w Polsce. Mimo ogromnej konkurencji para zdołała dotrzeć do ścisłego finału. Na parkiecie prezentowali między innymi choreografię oddającą hołd powstańcom warszawskim.

Wspólna pasja i niezliczone godziny treningów doprowadziły do tego, że poczuli do siebie coś więcej niż tylko przyjaźń. Gdy stali się parą, spędzali każdą możliwą chwilę razem, czy to na parkiecie tanecznym, czy to w podróży, czy nawet podczas odwiedzin u rodziny.

Nieoczekiwanie, 10 marca 2022 roku, podczas wspólnej podróży do Włoch, Jacek Jeschke zdecydował się poprosić swoją ukochaną o rękę. Wybrał wyjątkowo urokliwe miejsce na to ważne wydarzenie – malownicze miasteczko Portofino. Jacek zadbał o to, aby cały dzień był niezapomniany. Najpierw zaprosił Hanię do ekskluzywnej restauracji, potem poprowadził ją nad brzeg morza, gdzie wręczył bukiet czerwonych róż. Na zakończenie, oświadczył się ukochanej, ofiarowując jej przepiękny diamentowy pierścionek. Informację o tym szczególnym wydarzeniu para podzieliła się ze swoimi fanami na mediach społecznościowych.

W Portofino znalazłem swoją miłość – wyznał zakochany Jacek Jeschke na swoim profilu Instagram.

Zdjęcia opublikowane w sieci sugerują, że Hanna Żudziewicz była zaskoczona romantycznym gestem ukochanego. Jednak ta niespodzianka wywołała u niej ogromną radość. Pod postem o zaręczynach zalały ją gratulacje od fanów oraz zaprzyjaźnionych gwiazd, takich jak Barbara Kurdej-Szatan, Anna Karczmarczyk, Sandra Kubicka, Edyta Zając czy Jakub Kucner, którzy wyrazili swoje zachwycenie i życzenia szczęścia.

Hanna Żudziewicz — dzieci

Był koniec maja 2022 roku, zakochani poinformowali swoich obserwatorów, że zostaną rodzicami, a 12 czerwca na Instagramie pojawiło się urocze nagranie, z którego fani pary dowiedzieli się, że będzie to córeczka. Nie zabrakło pięknych komentarzy.

6 października 2022 roku Jacek i Hania powitali na świecie córkę, której dali na imię Róża.

Najpiękniejszy moment w naszym życiu ❤Róża Jeschke 6.10.2022. Jesteś najpiękniejszym cudem – napisali dumni rodzice i pokazali zdjęcie ze szpitala.

Hanna Żudziewicz — Instagram

Hanna Żudziewicz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @hannazudziewicz. Aktualnie jej profil obserwuje 111 tysięcy użytkowników tego serwisu. Tancerka aktywnie prowadzi swoje konto, dodając zdjęcia zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego.