Kim jest Antonina Turnau? [wiek, dzieci, Marek Kondrat]


Zdjęcie Instagram @_mateusz_szymkowiak

Antonina Turnau jest współautorką czterech książek, pracowała w radiu i jest managerem w firmie swojego męża, Marka Kondrata, „Dobre Wina”. Związek ze znanym aktorem wciąż wywołuje gorące emocje, bowiem parę dzieli różnica wieku aż 38 lat! Warto także dodać, że Antonia Turanu jest córką znanego polskiego muzyka Grzegorza Turnaua.

Ile lat ma Antonina Turnau?

Antonina Turnau urodziła się 20 maja 1988 roku, ma zatem 35 lat.

Antonina Turnau — rodzice

Antonina wychowała się w rodzinie muzyków. Jej ojciec jest znanym krakowskim artystą, z kolei matka Maryna Barfuss – utalentowaną flecistką.

Antonia Turanu — wykształcenie

Antonina Turnau studiowała filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim i kształciła się w Szkole Artystycznej Projektowania Ubioru (SAPU).

Antonina Turnau — życie zawodowe

Żona Marka Kondrata jest współautorką czterech książek:

  • „Prowincjonalne zagadki kryminalne”, którą napisała razem z pisarzem Michałem Rusinkiem,
  • „Piątek, 2:45”,
  • „Opowiadania szkolne” i
  • „Opowiadania kryminalne”.

Antonina Turnau pracowała także w radiu i jest managerem w firmie Marka Kondrata „Dobre Wina”. To właśnie dzięki jej zaangażowaniu, ich krakowski lokal, będący połączeniem sklepu i baru, odniósł sukces. To ona była odpowiedzialna za wyszukiwanie nowych dostawców, wprowadziła przekąski od lokalnych producentów, a także wyszukiwała młodych muzyków, którzy chcieliby u nich zagrać.

Teraz żona Marka Kondrata postanowiła spróbować sił w branży modowej i otworzyła firmę zajmującą się projektowaniem ciuchów. Własna marka to jest to, o czym od dłuższego czasu marzyła.

Kiedyś była menedżerką w jego sieci z winami, ale – jak ustalił „Dobry Tydzień” – właśnie rozwija skrzydła na nowym polu. W marcu w Krakowie założyła firmę projektującą ubrania. Zawsze była ambitna – kwitują dziennikarze „Dobrego Tygodnia”.

Proces powstwania oraz projekty ubrań Antoniny Turnau można podejrzeć na Instagramie marki @antonina.kondrat.kimono.

Antonina Turnau – życie prywatne

Antonina Turnau przez wiele lat spotykała się z aktorem Markiem Kondratem. Para poznała się podczas festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. 24-letnia Antonina rozpoczęła wtedy pracę jako dziennikarka i przeprowadzała tam wywiad z aktorem. Następnie została zatrudniona jako PR manager w winiarskiej firmie swojego przyszłego męża.

19 września 2015 roku w Krakowie zakochani wzięli ślub, co wywołało sporo zamieszania w show-biznesie. Marek Kondrat jest bowiem starszy do swojej żony o 38 lat. Jednak w otoczeniu Antoniny wybór takiego mężczyzny życia nie był szokiem.

Antonina od zawsze lubiła starszych mężczyzn i nigdy tego nie ukrywała – powiedział jeden z jej znajomych ze szkły reporterowi „Faktu”.

O jej fascynacji Kondratem wiedzieli wszyscy. I choć wtedy nikt nie traktował jej zauroczenia poważnie, to czas pokazał, że dopięła swego. Co więcej, Antonina zerwała z ówczesnym chłopakiem, dziedzicem dużej fortuny. Związkowi sprzeciwiał się także jej ojciec, Grzegorz Turnau.

W rozmowie z „Newsweekiem” aktor opowiedział o młodszej żonie i zapewnił, że to właśnie dzięki niej, ma codziennie ochotę do życia.

Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia. Dzięki temu patrzę na świat z nadzieją. Dziaderstwo nie zmusi młodych ludzi do niczego, oni dokonują wyborów bez żadnego trybu – powiedział Marek Kondrat.

Kim jest pierwsza żona Kondrata?

Pierwszą żoną Marka Kondrata była Ludgarda Gagajek, z którą doczekał się dwóch synów: dziś 48-letniego Mikołaja i 42-letniego Wojciecha.

Czy Antonina Turnau ma dzieci?

W marcu 2018 roku para powitała na świecie swoją córeczkę, Helenę.

Gdzie mieszka Antonina Turnau?

Jeszcze do niedawna rodzina Turnauów mieszkała w malowniczej wiosce na słonecznym Costa Brava, który znajdował się zaledwie kilkanaście kilometrów od morza i w otoczeniu gór.

Mieszkamy pod górami, które mają 1300 m. My żyjemy na 500 m. Wokół mamy las piniowy, rzadki w Hiszpanii – mówił Kondrat w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” w 2020 r.

Jednak kiedy córka pary zaczęła rosnąć, okazało się, że trzeba podjąć ważną decyzję dotyczącą jej edukacji.

Żeby Helenę wozić do przedszkola, potrzebowałem godziny w jedną stronę. A nie planowałem spędzić życia w samochodzie – narzeka aktor.

Ostatecznie Turnaowie zdecydowali się na Polskę, a swój dom pod Alicante postanowili sprzedać.