Kim jest Anna Ilczuk? [wiek, córka, Instagram]


Zdjęcie Instagram @anna_ilczuk.official

Anna Ilczuk to polska aktorka, która zasłynęła głównie dzięki roli Emilii Miedzianowskiej w serialu „Pierwsza Miłość”. Widzowie mogą ją kojarzyć także z roli despotycznej żony Waldka Kiepskiego – Jolasi. Jej życie prywatne to wciąż zagadka, nam jednak udało się zebrać kilka ciekawostek.

Ile lat ma Anna Ilczuk?

Anna Ilczuk urodziła się 21 sierpnia 1981 we Wrocławiu, ma zatem 41 lat.

Anna Ilczuk — wykształcenie

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Wyższej Teatralnej we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Studia ukończyła w 2004 roku. Jeszcze przed ich ukończeniem zdobywała pierwsze doświadczenia na tamtejszej scenie. Teatr pozostał z nią do dzisiaj, choć największą karierę zrobiła dzięki występom w serialach.

Anna Ilczuk — kariera zawodowa

Karierę w telewizji zaczęła jako nastolatka. W latach 1997 – 1998 występowała jako statystka w popularnym, telewizyjnym magazynie śledczym Fajbusiewicza.

W latach 2000-2003 była członkiem Grupy Artystycznej Ad Spectatores, którą współtworzyła razem z kolegami. Grupa ta była reprezentantem niezależnego teatru.

Z miłości do Wrocławia zaangażowała się również w projekt Europejska Stolica Kultury, gdzie wspólnie z innymi zaangażowanymi osobami przyczyniła się do tego, że miasto Wrocław zdobyło ten prestiżowy tytuł.

Późniejsze wydarzenia zmusiły ją do poszukiwania nowych miejsc do dalszej pracy aktorskiej. Z różnych względów nie mogła już współpracować z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Ten okres był dla niej czasem buntu i sprzeciwu wobec pewnych sytuacji i decyzji podjętych przez dyrekcję Teatru. W związku z tym nadszedł czas na nowe projekty i nowe wyzwania. Anna Ilczuk kontynuowała swoją karierę aktorską, występując na deskach teatrów w Krakowie oraz Warszawie.

W 2004 roku dołączyła do obsady „Pierwszej miłości” i od prawie 20 lat nie rozstaje się z losami serialowej Emilki. Widzowie Polsatu mogą kojarzyć ją również z komediowej produkcji „Świat według Kiepskich”, gdzie grała rolę Joasi. Występowała tam aż do samego końca, czyli do 2021 roku. Od momentu zwiększającej się popularności angażowała się w kolejne projekty filmowe oraz serialowe.

Niewiele osób wie, że Anna Ilczuk związana jest ściśle z warszawskim teatrem dramatycznym. Aktorka sama stworzyła adaptację, a także wyreżyserowała na nowo znaną baśń o Piotrusiu Panie. Spektakl skierowany jest głównie dla dzieci, jednak dorośli również będą się na nim świetnie bawić.

Obecnie jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Anna Ilczuk — nagrody

W roku 2004 rola Dvori w przedstawieniu „Zabawy na podwórku” przyniosła jej nagrodę ministra kultury na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Ta sama rola zapewniła jej zdobycie Grand Prix Jury Młodzieżowego na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, organizowanych corocznie przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego. Jest to najstarszy festiwal teatralny w Polsce oraz jedyny krajowy konkurs aktorski.

Kto jest mężem Anny Ilczuk?

Od roku 2015, Anna Ilczuk jest żoną aktora, Andrzeja Kłaka. Razem doczekali się córki o imieniu Zosia. Para łączy nie tylko życie osobiste, ale także zawodową pasję, a nawet mieli okazję występować razem na planie zdjęciowym.

Andrzej Kłak jest znany z udziału w tworzeniu popularnego serialu Polsatu, „Świat według Kiepskich”. Aktualnie widzowie tej stacji mogą go zobaczyć w zupełnie nowej produkcji pt. „Lulu”, gdzie wciela się w postać Tadeusza, pracownika Andrzeja.

Anna Ilczuk — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @anna_ilczuk.official. Aktualnie jej profil obserwuje 14,3 tysiąca użytkowników tego serwisu.

Prywatnie aktorka jest fanką sportowych aktywności. W sezonie zimowym na swoim Instagramie umieściła zdjęcie, jak szusuje na nartach po jednym ze stoków. Latem biega i bierze udział w maratonach