Kim jest Ewa Błachnio? [mąż, dzieci, wzrost]


Zdjęcie Instagram @ewkablachnio

Ewa Błachnio to jedna z najpopularniejszych aktorek kabaretowych w Polsce. Od 2000 do 2014 roku występowała w kabarecie Limo założonym przez Abelarda Gizę. Współpracowała też z Łukaszem Kaczmarczykiem, który związany był z Kabaretem Młodych Panów. Obecnie występuje telewizyjnym programie „Kabaret na Żywo”.

Ile lat ma Błachnio?

Ewa Błachnio urodziła się 31 grudnia 1984 roku, zatem obecnie ma 38 lat.

Czyją córką jest Ewa Błachnio?

Ojciec Ewy Błachnio, Tadeusz pracował w stoczni remontowej, a mama Barbara była nauczycielką języka rosyjskiego.

Ewa Błachnio — wykształcenie

Artystka jest absolwentką studiów w zakresie politologii i dziennikarstwa.

Ewa Błachnio — kariera kabaretowa

Ewa Błachnio na scenie kabaretowej zaczęło występować już w wieku 16 lat.

Zawdzięczała nauczycielom, którzy wysyłali ją na konkursy i akademii, że dostrzegli w niej talent. Oglądałam ją jak takiego małego szkraba, byłam zachwycona i wzruszona. Od dziecka mówiła, że będzie aktorką. Była zdecydowana, żeby tak było – wspominała Barbara Błachnio, mama Ewy.

W latach 2000-2014 była członkinią kabaretu Limo, który został założony przez Abelarda Gizę. Po rozpadzie grupy była przekonana, że jej kariera dobiegła końca.

Powiedziała, że wszystko straciło sens. Że to koniec i nic jej nie zostało – opowiadał Piotr Chlipalski, menadżer Ewy Błachnio.

Bardzo mi wtedy dodał skrzydeł, pozwolił mi w siebie uwierzyć – podkreśliła aktorka.

Po tym wydarzeniu udało jej się nawiązać współpracę z Łukaszem Kaczmarczykiem, który był związany z Kabaretem Młodych Panów. W jakim kabarecie aktualnie występuje Ewa Błachnio? Artystka występuje jako stand-uperkę w telewizyjnym programie „Kabaret na Żywo”.

Jesienią 2016 roku Ewa Błachnio brała udział w programie „Taniec z Gwiazdami”, gdzie w parze z Jackiem Jeschke zajęła 5. miejsce.

Ewa Błachnio jako piosenkarka

Utwory muzyczne stanowią nieodłączny element występów kabaretowych, a Ewa Błachnio z ogromną ochotą prezentuje swoje zdolności wokalne. Jej występy w cyklu „Fakty Autentyczne” wzbudzają wiele emocji i wywołują żywiołowe reakcje. Jesienią 2022 roku miała okazję zabłysnąć jako jedna z gwiazd siedemnastej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W ramach tego show zagrała role tak różnorodnych artystów, jak Agnieszka Chylińska, PSY, Krystyna Janda, Ray Charles czy Marie Laforêt. Jej występy z pewnością zachwyciły publiczność i pokazały jej wszechstronne talenty artystyczne.

Ewa Błachnio jako aktorka

Już na początku swojej przygody z kabaretem Ewa Błachnio została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w 2001 roku. Dodatkowo miała okazję wystąpić w filmach komediowych, takich jak „W stepie szerokim” (2007) i „Swing” (2013), które były reżyserowane przez Abelarda Gizę. „Swing” było szczególnie istotne, ponieważ stanowiło pierwszą kinową produkcję twórców Kabaretu Limo. W 2014 roku Ewa Błachnio zdobyła eksternistyczny egzamin aktorski przed komisją egzaminacyjną Związku Artystów Scen Polskich, co świadczy o jej profesjonalnym zaangażowaniu w dziedzinie aktorstwa. Ponadto artystka realizuje się także na deskach teatralnych.

Ewa Błachnio — mąż, dzieci

Ewa zdecydowanie nie jest osobą, która dużo mówi o swoim życiu prywatnym. Jako artystka kabaretowa skupia się głównie na kwestiach zawodowych zarówno podczas wywiadów, jak i na swoich profilach w mediach społecznościowych. Nie posiadamy zatem pewności co do tego, czy obecnie jest w związku, nie wiadomo także, czy ma dzieci.

Ewa Błachnio — Instagram

Ewa Błachnio prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ewkablachnio. Aktualnie profil artystki obserwuje prawie 35 tysięcy użytkowników tego serwisu.