Kim jest Karolina Czarnecka? [mąż, rodzice, Instagram]

Karolina Czarnecka zasłynęła w 2014 roku, dzięki piosence „Hera, koka, hasz, LSD”, którą zaśpiewała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Słowa utworu przez długie tygodnie były na językach wszystkich, a melodia, mimo poważnego przekazu, łatwo wpadała w ucho. Jak w dalszych latach przebiegała kariera Karoliny Czarneckiej?

Karolina Czarnecka — wiek, wykształcenie

Karolina Czarnecka urodziła się w 1989 roku w Sokółce. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2013) i Wydziału Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2016).

Karolina Czarnecka — życie zawodowe

Na dużym ekranie Karolina Czarnecka zadebiutowała w 2016 rolą w filmie „#WszystkoGra”. Następnie, w 2017 roku, zagrała tytułową rolę w nagrodzonym na festiwalu w Gdyni filmie krótkometrażowym „Zwykłe losy Zofii”. W kolejnych latach dopisała do aktorskiego CV role w takich produkcjach jak: „Na dobre i na złe” (2018), „Sługi wojny” (2019), a w 2020 wcieliła się w postać Nadii w serialu „Miasto długów” i zagrała w filmie „O mnie sie nie martw”.

Karolina Czarnecka regularnie grywa na scenach teatralnych w całej Polsce. Jej pierwszym występem scenicznym była premiera spektaklu „Miłość blondynki” w reżyserii Krystyny Jandy, która odbyła się w warszawskim Och-Teatrze. Później miała okazję zagrać na scenie w Krakowie w spektaklu „Wszyscyśmy kupcy starej tandety”, który został wyreżyserowany przez Agatę Duda-Gracz. W ciągu kolejnych lat Karolina Czarnecka regularnie pojawiała się także na deskach takich renomowanych teatrów jak Teatr Polski w Warszawie, Teatr WARSawa czy Teatr Nowy.

Należy także wspomnieć, że od 2014 roku jest członkinią warszawskiej grupy teatralno-kabaretowej o nazwie „Pożar w Burdelu”, z którego wyłonił się jego kobiecy odłam Żelazne Waginy. W 2017 roku Karolina Czarnecka została członkinią żeńskiej grupy muzycznej Gang Śródmieście. .

Karolina Czarnecka – „Hera koka hasz LSD”

Największą popularność Karolinie Czarneckiej przyniósł występ podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2014 roku, gdzie wykonała utwór „Hera, koka, hasz, LSD”. To autorska interpretacja piosenki „Heroine, cocaine” grupy The Tiger Lillies przyniosła aktorce ogromną popularność oraz zdobyła miliony wyświetleń na platformie YouTube. Niedługo później, dzięki internetowej zbiórce, udało się zebrać kwotę potrzebną do realizacji teledysku.

W kolejnych latach artystka podążyła za swoją pasją muzyczną, która przyniosła jej duży sukces. Obecnie jako wokalistka, ma na swoim koncie cztery albumy studyjne:

  1. „Córka” (EP, 2014)
  2. „Feminopolo” (z Gang Śródmieście, 2017)
  3. „Solarium 2.0” (2018)
  4. „Cud” (2019)

Rok 2021 przyniósł premierę jej singla „Córy”, który prawdopodobnie stanowi zapowiedź nowego wydawnictwa tej utalentowanej piosenkarki.

Karolina Czarnecka – życie prywatne

28 stycznia 2022 roku na Instagramie artystki pojawiła się informacja, że właśnie urodziła dziecko. Jak sama przyznaje, swoją ciążę chciała raczej trzymać w tajemnicy.

Nie chciałam robić afery, ale od kilku dobrych miesięcy starałam się być najbardziej wypasionym apartamentem, wyjątkowo przytulną chatą, pokoikiem bez strachów i trosk. Udało się. Przytyłam, otuliłam, urodziłam – napisała. Zdradziła także płeć i imię dziecka.

Czarnecka powitała na świecie córeczkę, której dała na imię Józefina. Wybrała je razem z partnerem.

Karolina Czarnecka — Instagram

Karolina Czarnecka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @karolina_czarnecka_. Aktualnie profil artystki obserwuje pona 10 tysięcy użytkowników tego serwisu.