Kim jest Izabela Kuna? [wiek, dzieci, mąż]


Zdjęcie Instagram @iza_kuna

Izabela Kuna to polska aktorka filmowa i teatralna, która może pochwalić się imponującym dorobkiem artystycznym. Zyskała ogromną sympatię widzów dzięki swoim występom w popularnych serialach takich jak „Barwy szczęścia” oraz zabawnej komedii „Lejdis”. W ostatnich latach jej talent aktorski znalazł uznanie wśród widzów również dzięki rolom w serialach wyprodukowanych przez Netfliksa, takich jak „Gry rodzinne” oraz „Sexify”. Izabela Kuna jest nie tylko aktorką, ale i autorką książek. Prowadzi także instagramowego bloga – rodzajowe scenki z Markiem i „Listy do siostry”.

Skąd pochodzi Izabela Kuna?

Izabela Kuna urodziła się 25 listopada 1970 roku w Tomaszowie Mazowieckim.

Izabela Kuna — kariera

Izabela Kuna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Rozpoczęła swoją karierę aktorską w 1994 roku, debiutując w serialu „Fitness Club”.

W kolejnych latach, choć często odgrywała role epizodyczne, zyskiwała doświadczenie w świecie filmu i telewizji. W 2004 roku otrzymała prestiżową nagrodę Grand Prix dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie za rolę Łucji w teatrze telewizji „Łucja i jej dzieci”.

Jednak przełom w jej karierze nastąpił z chwilą udziału w filmie „Lejdis”, gdzie wystąpiła u boku takich aktorek jak Anna Dereszowska, Magdalena Różdżka i Edyta Olszówka. Sukces tego filmu otworzył przed nią drzwi do większych ról. Około tego samego czasu dołączyła do obsady serialu „Barwy szczęścia”, gdzie nieprzerwanie grała przez dziewięć lat.

Wielokrotnie można ją było zobaczyć w innych znanych produkcjach, takich jak „Galerianki”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, „Wołyń”, „Kler” czy „Znachor”.

W maju 2010 roku Izabela Kuna wzięła udział w odważnej sesji zdjęciowej do albumu fotograficznego „Pierwsi w Polsce,” który stanowił część kampanii antynowotworowej. To wyjątkowe zaangażowanie artystki podkreślało jej wsparcie dla walki z nowotworami.

W listopadzie 2010 roku Izabela Kuna zadebiutowała jako pisarka, publikując swoją pierwszą książkę zatytułowaną „Klara.” To literackie dzieło stanowiło ważny krok w jej karierze, umożliwiając jej ekspresję w inny, twórczy sposób.

W 2013 roku aktorka miała okazję współpracować z legendarnym Chuckiem Norrisem w reklamie Banku Zachodniego WBK. Ta kampania przyciągnęła uwagę widzów i stała się wydarzeniem medialnym.

W 2021 roku Izabela Kuna wydała swoją drugą książkę zatytułowaną „Klara jedzie na pogrzeb.” Ta kontynuacja literackiego dorobku aktorki zdobyła uznanie czytelników i krytyków, potwierdzając jej talent jako pisarki.

Kim jest mąż aktorki Izabeli Kuny?

Izabela Kuna od lat tworzy szczęśliwy związek z Markiem Modzelewskim, który jest lekarzem i dramaturgiem. Para poznała się w teatrze.

Poznaliśmy się przy okazji premiery mojej sztuki w Teatrze Narodowym w 2004 roku. To była „Koronacja”. Jesteśmy razem 16 lat, więc jakoś te rytuały codzienne udało się, myślę w miarę dopracować – wspominała aktorka w jednym z wywiadów.

Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia.

Odprowadzał mnie po próbach do domu, widziałam, że mu się podobam i on podobał się mnie. Lekarz i dramaturg – robiło to na mnie wrażenie, ale znowu bez przesady, nie pierwszy raz ktoś mi się podobał. Wspominając te nasze początki, mówię zawsze, że Marek był w podrywaniu natarczywy, a on na to, że się znowu tak bardzo nie broniłam. I dokładnie tak to było – zdradziła Izabela Kuna w wywiadzie dla „Urody życia”.

Para nie ukrywa, że bywają między nimi kłótnie. Tak aktorka mówiła w 2017 roku w rozmowie z magazynem „Gala”:

O najprostsze rzeczy… Bywają też poważne kłótnie, ale nie będę o nich mówić. U nas nie ma takiej sytuacji, że trzy dni chodzisz z pewną sprawą i nie wiesz, jak o niej powiedzieć. Nie ma takiej opcji, dlatego że ja zawsze idę „na czołowe”. Ale Marek już się nauczył i nie ustępuje mi pola, tylko też walczy o swoje. I słusznie, tyle że mnie trudno zbić z pantałyku. Ostatnio powiedział, że chyba się trochę uspokoiłam. Dobrze, że chociaż trochę.

W marcu 2021 Izabela Kuna w wywiadzie dla „Zwierciadła” wyjaśniła, dlaczego z ukochanym nie zdecydowali się na ślub.

Marek oświadczał mi się dwa razy. Raz już było nawet blisko. Nadia zrobiła długą listę gości, zaplanowaliśmy nawet, gdzie będą spać, wszystko opracowane było w najdrobniejszych szczegółach. Ale coś poszło nie tak. A teraz chyba oboje nie widzimy powodu, dla którego na starość mielibyśmy zmieniać coś, co od 17 lat jakoś funkcjonuje. Ale może na starość ja się oświadczę i to będzie impreza staruszków, jakiej świat nie widział – zwierzyła się w rozmowie.

Para cały czas jest razem, a ich miłość kwitnie.

Ile dzieci ma Iza Kuna?

Ze związku z Markiem Modzelewskim, Izabela Kuna ma 11-letniego syna Stanisława (2009). Aktorka jest też mamą Nadii (1996) ze związku z aktorem filmowym i teatralnym, Dariuszem Kurzelewskim. Co do tego pierwszego związku, miała wątpliwości już w dniu ślubu.

Izabela Kuna — Instagram

Izabela Kuna prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @iza_kuna. Profil aktorki obserwuje 105 tysięcy użytkowników tego serwisu.