Kim jest Ewa Bilan-Stoch? [wiek, dzieci, wzrost, ukraina]


Zdjęcie Instagram @ewabilanstoch

Ewa Bilan-Stoch to kobieta, która nie tylko rozwija swoje pasje i własną firmę, ale także zawsze solidnie wspiera swojego męża, Kamila. Razem z utalentowanym skoczkiem tworzą zgrany duet, nie tylko w życiu małżeńskim. Przyjrzyjmy się teraz, czym zajmuje się żona jednego z najpopularniejszych sportowców w Polsce.

Ile lat ma Ewa Bilan-Stoch?

Ewa Bilon urodziła się 1 stycznia 1985 roku, ma zatem 38 lat. Co ciekawe, kobieta jest starsza od swojego męża Kamila o 2 lata.

Ewa Bilan-Stoch — wykształcenie

Pochodząca z Zakopanego Ewa Bilan-Stoch ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Z wykształcenia jest pedagogiem, jednak jej prawdziwą pasją jest fotografia. Swoje umiejętności w tej dziedzinie zdobywała w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Talent Ewy został doceniony, dzięki czemu udało jej się stworzyć wystawę fotografii pod tytułem „Perpetui Flores”. Zdjęcia wykonane przez nią przedstawiały 30 skoczków narciarskich, a ich osiągnięcia zostały artystycznie przedstawione przy użyciu kwiatów.

Na swojej stronie internetowej Ewa Bilan-Stoch tak pisze o swojej pracy:

W pracy korzystam z wykształcenia pedagogicznego i wiedzy psychologicznej. To połączenie sprawia, że ze wszystkiego co fotografuję staram się wydobyć coś intrygującego, tajemnicę. Cenię piękno, zwłaszcza wewnętrzne, na pozór ukryte. Portretując ludzi szukam sposobu by pokazać ich dusze. Dzięki temu każda sesja, projekt czy reportaż to nowe wyzwanie i prawdziwa przygoda.

Ewa Bilan — kariera zawodowa

Przez okres 10 lat, Ewa Bilan-Stoch trenowała judo. To właśnie w trakcie tego okresu spotkała swojego przyszłego męża, Kamila Stocha. Obydwoje uczęszczali do tej samej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jednak ich drogi zeszły się dopiero w 2006 roku, podczas zawodów w Planicy. Wtedy to Ewa Bilan pracowała jako fotografka specjalizująca się w uwiecznianiu skoczków narciarskich.

Aktualnie, oprócz swojej pasji do fotografii, Ewa Bilan-Stoch pełni także rolę menadżerki swojego męża Kamila Stocha oraz trzech innych utalentowanych skoczków: Jana Ziobry, Dawida Kubackiego i Stefana Huli. Jest odpowiedzialna za prowadzenie agencji menadżerskiej oraz klubu sportowego o nazwie „Eve-nement Team”. Oprócz tego razem z mężem tworzą projekt zwany „Kamiland”, gdzie projektuje czapki. Niedawno rozpoczęła również karierę prezenterki na kanale Eurosport.

Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch — historia związku

Ewa Bilan i Kamil Stoch chodzili razem do jednej szkoły, ale to nie tam zrodziło się między nimi uczucie. Iskra miłości zapłonęła między nimi w 2006 roku, podczas zawodów narciarskich w Planicy. Wtedy to Ewa zajmowała się robieniem zdjęć zawodnikom. Po trzech latach wspólnej drogi, Kamil obdarował swoją ukochaną pierścionkiem zaręczynowym – dokładnie w tym samym miejscu, gdzie się poznali. Rok później, zakochani przysięgli sobie miłość na dobre i na złe. Ich sakramentalne „tak” padło 7 sierpnia 2010 roku podczas uroczystości ślubnej w Kościele Paulinów na Bachledówce, we wsi Czerwienne.

Para nie ma dzieci, ale może pochwalić się przepięknym i imponującym domem. Drewniana willa znajduje się w rodzinnej miejscowości Kamila – w Zębie, niedaleko Zakopanego. Jej budowa rozpoczęła się w 2014 roku, i to projekt o tradycyjnym góralskim charakterze, jednak z nowoczesnymi rozwiązaniami. Cała posiadłość zajmuje ponad 500 metrów kwadratowych i budzi zainteresowanie zarówno miejscowych mieszkańców, jak i turystów, którzy wracają z górskich wycieczek. Przejeżdżając przez miejscowość Ząb, nie sposób jej nie zauważyć.

Ewa Bilan-Stoch – Instagram

Żona znanego skoczka prowadzi profil na Instagramie. Można ją tam znaleźć pod nazwą @ewabilanstoch. Aktualnie profil Ewy obserwuje prawie 85 tysięcy użytkowników tego serwisu.