Kim jest Daria Ładocha? [mąż, wiek, dzieci, wykształcenie]


Instagram @darialadocha

Daria Ładocha to ceniona promotorka zdrowego stylu życia, renomowana blogerka kulinarna, doświadczony trener żywieniowy oraz triumfatorka programu „Agent Gwiazdy 2”. Od 2014 roku możemy ją śledzić w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie co czwartek z pasją prowadzi swój autorski kącik kulinarny.

W jakim wieku jest Daria Ładocha?

Daria Ładocha urodziła się w 1983 roku, ma zatem 40 lat.

Kim z zawodu jest Daria Ładocha?

Daria Ładocha ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskała dyplom absolwentki Colegium Civitas, gdzie zdobyła kwalifikacje coacha zdrowia. Od 2002 roku aktywnie działa jako coach, pomagając ludziom w zdrowym odżywianiu i modyfikowaniu nawyków żywieniowych poprzez wykorzystanie technik programowania neurolingwistycznego.

Daria Ładocha — kariera

Daria Ładocha to pierwsza polska dziennikarka kulinarna, która specjalizuje się w kuchni tajskiej i aktywnie ją promuje. Swoją niezwykłą wiedzę zdobyła, podróżując po Tajlandii, gdzie przez 15 lat odwiedzała lokalne restauracje i kramy z ulicznym jedzeniem. Swoimi kulinarnymi przeżyciami między innymi w programie „Dzień dobry TVN,” gdzie pełni rolę prowadzącej od 2015 roku. Oprócz tego prowadzi także program kulinarny na antenie Food Network.

Wiele osób może także kojarzyć Darię Ładochę z reklamy sieci handlowej Lidl, z którą nawiązała współpracę już w 2017 roku. W roli ambasadora marki zastąpiła inną gwiazdę TVN – Dorotę Wellman.

Co ciekawe, Daria Ładocha jest także współzałożycielką agencji reklamowej 4DB.

Od lat prowadzi także dwa blogi: mamalyga.org, gdzie dzieli się przepisami na zdrowe posiłki oraz onemorethai.pl, gdzie zaraża swoją miłością do kuchni tajskiej. Są one jednymi z najpopularniejszych blogów kulinarnych w Polsce.

Daria Ładocha — książki

Ładocha wydała cztery książki o zdrowym odżywaniu:

  • „W mojej tajskiej kuchni” – to pierwsza tajska książka kulinarna wydana w Polsce przez polskiego autora. Zawarte są w niej wspomnienia z wypraw do Tajlandii oraz przepisy na ulubione dania autorki. O swojej pasji do tajskiej kuchni Daria Ładocha opowiada także w książce „Kuchnia tajska bez THAIemnic”
  • „Gotuj zdrowo dla dzieci” – przepisy dla całej rodziny z uwzględnieniem aspektów zdrowia dla maluchów.
  • „Kuchnia dla zajętych kobiet i mężczyzn”propozycja dla osób, które nie mają wiele czasu, ale chciałyby ekspresowo przygotowywać dla siebie i rodziny zdrowe, pełnowartościowe posiłki.

Daria Ładocha – „Ameryka Express”

Rozpoznawalność Darii Ładochy wzrosła, kiedy stała się prowadzącą programu „Ameryka Express” – zastąpiła tam Agnieszkę Woźniak-Starak, która nie chciała prowadzić programu po tragicznej śmierci męża.

Daria Ładocha miała także okazję wziąć udział w innym programie TVN. Była uczestniczką 2. edycji programu „Agent – Gwiazdy,” która miała premierę w 2017 roku. Co ciekawe, to właśnie Daria Ładocha zwyciężyła w tej rywalizacji.

W 2022 roku Darię Ładochę mogliśmy zobaczyć w telewizyjnym show „Mask Singer”, w którym gwiazdy w przebraniu, wykonują światowe hity. Tylko garstka osób z produkcji wie, kto ukrywa się pod maską. W czwartym odcinku okazało się, że pod maską Wiedźmy skrywała się Daria Ładocha, która, mimo że nigdy wcześniej nie śpiewała, zdecydowała się podjąć wyzwanie i wziąć udział w programie.

Czy Daria Ladocha ma męża?

Daria Ładocha od 20 lat jest związana z fotografem Bartkiem Kulią. Poznali się na imprezie studenckiej we Wrocławiu – Daria miała wtedy 17 lat.

Tamta impreza odbyła się we Wrocławiu, gdzie Bartek mieszkał ze swoją – jak się okazało – partnerką. On miał 24 lata, a ja 17. Chodziłam do liceum i mieszkałam z rodzicami w Opolu. Na imprezę zabrał mnie znajomy. Potem próbowałam się dowiedzieć, dlaczego Bartek mnie wyrzucił. Wyznał, że gdy tylko mnie ujrzał, przestraszył się problemów. I faktycznie, one są, od 20 lat (uśmiech), bo krótko po tym zaczęliśmy się spotykać. Bartek zakończył swój długoletni związek, a ja po maturze przeprowadziłam się do niego. Nikt nie dawał nam szans – ani znajomi, ani rodzice. Wszyscy myśleli, że to chwilowe zauroczenie. Trudno dziś w to uwierzyć, ale przez rok mieszkaliśmy we trójkę: Bartek i ja w jednym pokoju, a jego ekspartnerka w drugim. Spotykałam ją w kuchni; to ona podsunęła mi książki Olgi Tokarczuk! Potem nawet zaprzyjaźniłyśmy się ze sobą – wspominała Daria Ładocha w wywiadzie udzielonym Twojemy Stylowi.

Od tej pory nie tylko tworzą parę życiową, ale również zawodowo wspierają się nawzajem. Bartek Kulita pełni rolę menadżera Darii, udzielając jej wsparcia zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Para nigdy nie sformalizowała swojego związku. Wspólnie wychowują dwie córki, czyli Matyldę i Laurę.

Daria Ładocha — Instagram

Daria Ładocha prowadzi profil na Instagramie o nazwie @darialadocha. Aktualnie jej profil obserwuje 171 tysięcy użytkowników tego serwisu.