Kim jest Anna Markowska? [wiek, Wojewódzki, choroba, partner, dziecko, ciąża]

Anna Markowska to polska modelka, która zdobyła ogólnokrajową sławę dzięki udziałowi w programie TVN „Top Model”. Pomimo tego, że nie zdobyła pierwszego miejsca, dotarła aż do finału, zdobywając po drodze serca jurorów, projektantów mody oraz setek osób w całym kraju. Co obecnie robi Anna Markowska? Ile lat ma? Z kim się spotyka? Odpowiadamy!

Ile waży Anna Markowska? Wiek, wzrost, wymiary

Anna Markowska urodziła się w 1992 roku, co oznacza, że w 2023 roku skończy 31 lat. Wymiary modelki to 88/61/88, a wzrost to 174 centymetry. Jej waga nie jest obecnie znana.

Jesteś jedną z najładniejszych dziewczyn, jakie pojawiły się we wszystkich edycjach – tak o modelce powiedział Marcin Tyszka, jeden z jurorów programu Top Model.

Czym zajmuje się Anna Markowska?

Anna Markowska jest modelką, influencerką i bizneswoman. Aktywnie prowadzi konto na Instagramie, podróżuje, bierze udział w wielu kampaniach reklamowych popularnych marek, takich jak m.in. Dior i Victoria’s Secret.

Anna Markowska — choroba

Kilka lat temu, już po rozpoczęciu kariery w modelingu, u Anny Markowskiej zdiagnozowano złośliwy nowotwór głowy. Miała żyć dwa miesiące. Dla mamy Ani (modelka jest jedynaczką) to była trauma. Dziewczyna przeszła pięć operacji i dwa przeszczepy.

Modelka walczyła z chorobą przez ponad trzy lata. Przez cztery miesiące była karmiona tylko sondą. Nie mogła mówić. Ostatecznie wygrała walkę z chorobą, dzięki czemu udało jej się wrócić do modelingu. W szybkim tempie osiągnęła ogromny sukces w branży.

Pierwsze castingi już za nami, historia niestety taka, a nie inna… powrót do tego kosztował mnie wiele emocji, niestety nie było szans tego ukryć. Teraz mam nadzieję, że zapomnicie o tym tak jak ja. Ma być wesoło i czeka nas dużo przygód z Top Model – można przeczytać na Instagramie Markowskiej pod postem z czasów siódmej edycji Top Model.

Anna Markowska i Paweł Deląg

W 2021 roku tabloidy spekulowały, że ukochanym Anny Markowskiej jest aktor Paweł Deląg. Jednak szybko okazało się, że to tylko inscenizacja stworzona przez modelkę w celach promocyjnych. Wkrótce potem sam aktor opublikował zdjęcie, na którym towarzyszyła mu inna kobieta. Informatorzy z tabloidów ujawnili, że Anna Markowska spotyka się z pewnym warszawskim restauratorem, który ma związki z Zatoką Sztuki i jest oczywiście starszy od niej.

Fani do dzisiaj komentują te zaskakujące obroty wydarzeń, kpiąc z popularności „starszych panów”. Modelka w wywiadzie ostatecznie wyjaśniła, że z Pawłem Delągiem łączy ich jedynie przyjaźń. Dodatkowo podkreśliła, że swoje życie prywatne trzyma z dala od mediów i nie dzieli się nim publicznie.

Czy Anna Markowska jest z Kubą Wojewódzkim?

W 2022 roku zaczęły się pojawiać plotki łączące Annę Markowską z Kubą Wojewódzkim. Para celebrytów została po raz pierwszy zauważona razem podczas festiwalu muzycznego Open’er w Gdyni. Później zostali przyłapani na romantycznej randce w centrum Warszawy, co wzbudziło duże zainteresowanie mediów. Ich relacja natychmiast stała się tematem gorących dyskusji w tabloidach, które określiły ich relację jako „najgorętszy romans lata”.

To, co mogło wydawać się przelotnym letnim romansem, okazało się trwałym i szczęśliwym związkiem. Anna Markowska i Kuba Wojewódzki spędzili razem ostatnie święta Bożego Narodzenia i Sylwestra, co zdaje się potwierdzać stabilność ich związku.

Po pewnym czasie pojawiły się spekulacje, że Kuba Wojewódzki mógł się oświadczyć Annie Markowskiej. W grudniu 2022 roku prezenter opublikował na swoim profilu na Instagramie wymowne zdjęcie prezentu dla ukochanej. Prezent znajdował się w torebce od znanego producenta biżuterii Cartier, a fotografię oznaczono hasztagiem #engagement. Niemniej jednak, żadne z nich nie potwierdziło oficjalnie tych doniesień, pozostawiając pewne wątpliwości, czy zaręczyny rzeczywiście miały miejsce, czy też była to kolejna medialna prowokacja ze strony celebrytów.

Czy Anna Markowska ma dzieci?

Anna Markowska nie posiada jeszcze dzieci. Jednak, w czasie wywiadów wielokrotnie wyrażała swoje marzenie o stworzeniu kochającej się rodziny w przyszłości. Aktualnie modelka skupia się jednak na rozwijaniu swojej kariery zawodowej oraz na podróżowaniu i poznawaniu świata.

Anna Markowska — Instagram

Anna Markowska aktywnie uczestniczy w mediach społecznościowych, a jej konto na Instagramie (@annamarkowska_official) śledzi już prawie 400 tysięcy osób. Modelka regularnie dzieli się w sieci zdjęciami z profesjonalnych sesji fotograficznych oraz z odległych podróży. Niektórym ze swoich postów dodaje artystyczne podpisy lub inspirujące cytaty związane z życiem. Obserwatorzy i obserwatorki Markowskiej aktywnie angażują się w budowanie jej obecności w mediach społecznościowych – każde z opublikowanych przez nią zdjęć zbiera tysiące polubień oraz dziesiątki komentarzy.

Anna Markowska — ciekawostki

Zebraliśmy kilka ciekawostek na temat celebrytki, które udało nam się wyłapać z udzielonych przez nią wywiadów oraz wypowiedzi w programie „Top Model”. Oto kilka z nich:

 1. Anna bardzo często rozmawia ze swoim psem, a czasem zdarza im się nawet wspólnie przeklinać!
 2. Jej ulubionym serialem jest „Ślepnąc od świateł”.
 3. W programie „Top Model” była nazywana Colombiana.
 4. Z wykształcenia jest architektką i ukończyła studia na uczelni w Krakowie.
 5. Modelka uważa, że nie umie tańczyć ani śpiewać, dlatego nie planuje realizować się w żadnej z tych gałęzi show-biznesu.
 6. Mówi, że gdyby nie zajmowała się modelingiem, prawdopodobnie pracowałaby w jakiejś nudnej firmie, przez co nie miałaby możliwości częstego podróżowania i odwiedzania wszystkich miejsc na świecie, które udało jej się zobaczyć.
 7. Modelka przyznaje, że jest osobą gadatliwą. Kiedy została zapytana, jakim gadżetem chciałaby być, odpowiedziała, że telefonem.
 8. Kiedy była mała, bardzo martwiła się o mrówki i biedronki, ponieważ ludzie nie zwracali na nie uwagi podczas chodzenia.
 9. Jurorzy w „Top Model” podkreślali, że oprócz niesamowitego wyglądu, na uwagę zasługuje także jej silny charakter.
 10. Jest osobą niezdecydowaną, szczególnie w kwestii zakupów – zdarza jej się tak długo zastanawiać nad odpowiednim wyborem, że w końcu nie kupuje nic.
 11. Fani i krytycy mody nazywają ją polską Cindy Crawford.