Kim jest Danuta Martyniuk? [pochodzenie, Cyganka, wiek]

Danuta Martyniuk to żona artysty disco polo, Zenka Martyniuka. Para poznała się w 1987 roku, a już dwa lata później postanowili się pobrać. 1 sierpnia 1989 roku na świat przyszedł ich syn Daniel. Danuta zawsze była nieodłącznym wsparciem dla swojego męża, zarówno w życiu osobistym, jak i artystycznym. Fani Zenka Martyniuka określają ją mianem „pierwszej damy disco polo”, co świadczy o jej istotnej roli w muzycznym środowisku.

Danuta Martyniuk — wiek, wzrost

Żon Zenka Martyniuka urodziła się w 1967 roku, zatem obecnie ma 56 lat. Internauci poszukują także informacji na temat tego ile wzrostu ma Danuta Martyniuk. Okazuje się, że należy ona do grona niskich kobiet, ponieważ mierzy około 154 cm wzrostu.

Danuta Martyniuk — wykształcenie

Zanim Zenek Martyniuk stał się sławny, jego żona Danuta była pielęgniarką. Pracowała m.in. na oddziale onkologicznym.

Obecnie skupia się na prowadzeniu domu, a także pilnuje kwestii związanych z pracą swojego męża oraz zarządza finansami rodziny.

Danuta Martyniuk i Zenek Martyniuk

Zenon Martyniuk to jedna z najbardziej cenionych postaci w polskiej muzyce, często określany mianem króla gatunku disco polo. Jego artystyczna droga rozpoczęła się już w 1989 roku, kiedy to założył kultowy zespół o nazwie „Akcent”. Również w tym samym roku zawarł związek małżeński z miłością swojego życia, Danutą Rolecką. Uroczystość ślubna miała miejsce 4 lutego 1989 roku, w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim.

A jak doszło do ich pierwszego spotkania? W 1987 roku Zenek występował na koncercie w Grabowcu, na którym Danuta pojawiła się z siostrą. Od razu przypadła do gustu muzykowi. Zenek postanowił poprosić swojego przyjaciela, aby zagadał ją w jego imieniu. Podczas pierwszego spotkania, oboje zdecydowali się używać fałszywych imion. Zenek przedstawił się jako Krystian, a Danuta jako Kinga. Jednak gdy młody Martyniuk odwiedził adres, który otrzymał od nowo poznanej dziewczyny, okazało się, że drzwi otworzyła mu babcia Danuty. Kobieta zapewniła go, że żadna Kinga tam nie mieszka…

Od tamtej chwili tworzą harmonijne i szczęśliwe małżeństwo. Muzyk niejednokrotnie podkreślał, jakim uczuciem darzy swoją żonę. Napisał dla niej nawet kilka utworów, m.in. „Sonet dla miłości” oraz „Gwiazda”. I to właśnie w teledysku do piosenki „Gwiazda” możemy zobaczyć, jak wyglądała Danuta w młodości. W wideoklipie nagranym ponad 20 lat temu występuje brunetka z długimi włosami i nogami – to właśnie żona Martyniuka.

Czy Daniel Martyniuk ma dzieci? Tak, w 1989 roku na świat przyszedł jedyny syn pary – Daniel. Obecnie małżeństwo Martyniuków mieszka w miejscowości Grabówka, położonej niedaleko Białegostoku.

Ile schudła żona Zenka Martyniuka?

Jakiś czas temu żona Zenka Martyniuka przeszła niesamowitą przemianę. Schudła 20 kilogramów. Zrobiła sobie także operację nosa oraz lifting twarzy. Ponadto wymieniła niemal całą swoją garderobę. Dlaczego Danuta Martyniak postanowiła odmienić swój wygląd?

Pod moimi zdjęciami internauci pisali, że jestem gruba, brzydka, że wyglądam jak mama Zenka i mąż powinien znaleźć sobie kogoś młodszego, atrakcyjniejszego. Bardzo mnie to zabolało i wreszcie przyszedł ten moment, kiedy pomyślałam: „Ja wam jeszcze pokażę!” – tłumaczyła w wywiadzie dla Party.

Kobieta zaczęła od odchudzania.

Przestałam jeść słodycze, słodkie bułki i jasne pieczywo. Wcześniej to mnie gubiło, przybierałam na wadze. Przez jakiś czas nic sobie z tego nie robiłam. W pewnym momencie powiedziałam sobie: „dosyć już, chcę wyglądać ładnie i zrobić coś dla swojego zdrowia”. Zaczęłam się więcej ruszać, jeździć na rowerze, a także odwiedzać gabinety kosmetologiczne – opowiadała w programie Pytanie na śniadanie w TVP 2.

Danucie Martyniuk udało się schudnąć prawie 20 kilogramów, przez co musiała wymienić prawie całą swoją garderobę.

Z radością oddawałam swoje ubrania siostrze i kuzynce. Nie żałowałam tego, bo wiedziałam, że ja już tego nie będę nosić. Raczej już nie przytyję. Czuję się z tym dobrze. Jestem zadowolona z tego, że mogę kupować sobie teraz mniejsze rozmiary. Nosiłam L-ki i M-ki, a teraz S-ki, a czasami nawet XS-ki – zdradziła Danuta Martyniuk.

Kobieta zaczęła też częściej odwiedzać gabinety medycyny estetycznej. Zrobiła m.in lifting twarzy oraz zoperowała noc, który przeszkadzał jej od dziecka.

Moją przewodniczą w tej dziedzinie jest Kalina Ben Sira. Robiłam więc stymulatory tkankowe, przeszłam zabiegi sofwave i lifting twarzy. Zrobiłam też operację nosa, a przede mną jeszcze kolejne zmiany – wyznała w programie „Pytanie na śniadanie”.

Co o tej metamorfozie sądzi jej mąż?

Małżonek jest zadowolony – wyznała z uśmiechem Danuta Martyniuk.

Danuta Martyniuk — cyganka

Wiele osób zastanawia się, kim z pochodzenia jest żona Zenka Martyniuka. Wiadomo jedynie, że kobieta wychowała się w Bielsku Podlaskim, jednak informacje o jej rodzicach, nie są podane do wiadomości publicznej.