Kim jest Natalia Sikora? [choroba, mąż, koncerty]


Zdjęcie Instagram @sikora.create

Natalia Sikora to polska piosenkarka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki swojemu udziałowi w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”, którą wygrała. W tym samym roku została zwyciężczynią opolskich „SuperDebiutów”. Natalia Sikora zdobyła także Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i wydała debiutancką płytę. Co aktualnie dzieje się u Natalii Sikory? Jak potoczyła się jej kariera?

Ile lat ma Natalia Sikora?

Natalia Sikora urodziła się 20 kwietnia 1986 roku. W 2023 roku skończyła zatem 37 lat.

Natalia Sikora — wzrost, wykształcenie

Natalia Sikora ma 173 centymetry wzrostu. Z wykształcenia jest aktorką – ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskim, Soho oraz Polonia.

Natalia Sikora — The Voice of Poland

Natalia Sikora, zanim wystąpiła w „The Voice of Poland”, wzięła udział w programie „Szansa na sukces” oraz odbyła trasę koncertową z zespołami At the Lake i Mięśnie. Ponadto nagrała dwie płyty, w tym jedną we współpracy z pianistą Piotrem Proniukiem.

Jednak dopiero udział w programie „The Voice of Poland” był przełomem w jej muzycznej karierze. Niezwykła charyzma i ogromny talent Natalii Sikory zachwyciły zarówno jurorów, jak i widzów. Jej interpretacja utworu „Cry Baby” Janis Joplin zdobyła ogromne uznanie i była odtwarzana na serwisie YouTube ponad 9 milionów razy. Ten występ stał się jednym z dziesięciu najlepszych w historii programu „The Voice of Poland”. Natalia Sikora została nawet porównana do polskiej wersji Janis Joplin, co stanowiło ogromne uznanie dla jej niezwykłego talentu wokalnego.

Ostatecznie Natalia Sikora wygrała 2. edycję The Voice of Poland. Pokonała między innymi Dorotę Osińską i Natalię Nykiel. Była w drużynie Marka Piekarczyka.

Czy Natalia Sikora gra w „M jak miłość?”

W 2022 roku Natalia Sikora zagrała w dwóch odcinkach popularnego serialu „M jak Miłość”. Oprócz tego artystka ma na koncie udział w kilku innych serialach, m.in.: „Kler”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw” oraz w filmie „Zakochani po uszy”. Pojawiła się także w: „Odwilży”, „Skazanej”, „Gwiazdeczce” czy „Piołunie”.

Natalia Sikora — piosenki

Najpopularniejsze utwory Natalii Sikory:

  • „Koniec”
  • „Voodoo Dog”
  • „Pożegnalny blues”
  • „Ostrożnie to moje serce”

Natalia Sikora — choroba

W jednym z wywiadów Natalia Sikora otwarcie podzieliła się informacjami dotyczącymi swojej prywatności i zdrowia. Okazało się, że artystka doświadcza napadów paniki. Dzieje się tak, ponieważ jej wrażliwość jest na tak wysokim poziomie, że jeśli inni ludzie odczuwają emocje na skali od 1 do 10, to ona czasem doświadcza ich na poziomie 1000.

Sikora podzieliła się również sposobem, w jaki radzi sobie z napadami paniki. Zamiast walczyć z nimi, postanowiła je oswoić. Gdy czuje, że atak zbliża się, a znajduje się w otoczeniu, które może nie zrozumieć jej stanu, stara się wyjść z pomieszczenia. W takich chwilach poszukuje drzewa lub innego miejsca, w które może się oprzeć, aby oddać z siebie część lęku i emocji. Drzewo jest dla niej idealnym wyborem, ponieważ jest żywym obiektem. Jednak w przypadku braku drzewa w pobliżu, może to być także ściana.

Jako osoba wysoko wrażliwa, Natalia Sikora stosuje także kilka innych zasad na co dzień. Unika toksycznych relacji i ludzi złośliwych i zazdrosnych. Zrozumiała, że każdy człowiek powinien zbudować swój własny pancerz, aby chronić swoje dobre samopoczucie.

W wywiadzie Sikora również odniosła się do swojego problemu z alkoholem, z którym walczyła przez wiele lat. Na szczęście jest wolna od nałogu już od dekady. Była to trudna walka, którą wygrała dzięki swojemu psu. To wydarzenie pomogło jej zrozumieć, że potrafi kochać i chce być odpowiedzialna za swojego pupila. Była to też okazja do zrozumienia, że jej problem z alkoholem wynikał częściowo z przekonania, że nie zasługuje na miłość.

Dziś Natalia Sikora jest gotowa na miłość i realizuje się na scenie. W 2022 roku artystka zapowiedziała swój powrót do swojej publiczności i wyraziła pragnienie „płonąć miłością i światłem w imię wolności i prawdy”. Ostatnio pojawiła się na scenie podczas koncertu „Wierzę w lepszy świat”. Jej historia jest inspiracją i dowodem, że można przezwyciężyć trudności i osiągnąć sukces, będąc wiernym sobie.

Natalia Sikora — mąż

Nie ma dostępnych informacji o życiu prywatnym gwiazdy, a więc nie wiadomo, czy jest mężatką.

Natalia Sikora — koncerty

Informacje o koncertach Natalii można znaleźć na takich stronach jak ebilet.pl czy biletyna.pl.

Natalia Sikora — Instagram

Natalia Sikora prowadzi konto na Instagramie nazwie @nataliasikoravoodoodog. Aktualnie jej prfil obserwuje 298 użytkowników.