Kim jest Misheel Jargalsaikhan? [Rodzina zastępcza, medycyna naturalna, Instagram]

Urodzona w Mongolii, Misheel Jargalsaikhan, to polska aktorka niezawodowa, którą publiczność może kojarzyć z serialu Rodzina zastępcza, gdzie przez 8 lat wcielała się w rolę Zosi Kwiatkowskiej. W 2015 roku wzięła udział w programie Celebrity Splash!, a rok później wspólnie z Janem Klimentem zajęła trzecie miejsce w szóstej edycji tanecznego show Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Co jeszcze wiemy o artystce?

Misheel Jargalsaikhan — wiek, pochodzenie

Misheel Jargalsaikhan urodziła się 9 listopada 1988 roku w Ułan Bator, w Mongolii. W 1991 roku, wraz z rodzicami, przyjechała do Polski. Jej matka, Erdenetsetseg Khurc, jest lekarką i otrzymała tu trzyletni kontrakt w miejscowym szpitalu. Pierwotnie Polska miała być jedynie przystankiem na ich drodze do Stanów Zjednoczonych. Jednak nasz kraj spodobał im się na tyle, że zmienili swoje plany. Początkowo rodzina zamieszkała w Chojnicach na Pomorzu, a gdy Misheel rozpoczęła swoją karierę aktorską w serialu Rodzinie zastępczej, przeprowadzili się do Warszawy.

Misheel ma o trzy lata młodszego brata Ikhbielga.

Misheel Jargalsaikhan — Rodzina zastępcza

Na castingu do Rodziny zastępczej Misheel Jargalsaikhan pokonał tłum potencjalnych konkurentów.

Przyszło mnóstwo dzieci, nie tylko pochodzenia polskiego. Wydaje mi się, że produkcji zależało, aby serial był nie tylko rozrywką, ale miał też walor edukacyjny. Zatrudniono mnie i Olę Szwed. Konkurowałyśmy o rolę Zosi, która w założeniu miała być niebieskooką sepleniącą blondynką – wspominała Misheel Jargalsaikhan w wywiadzie. Misheel została Zosią, Ola – Elizą.

Na planie Rodziny zastępczej Misheel Jargalsaikhan spędziła osiem lat swojego życia. Występy w serialu łączyła z nauką. Po ukończeniu Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jerzego Grotowskiego wszyscy byli przekonani, że wybierze szkołę aktorską. Jednak jesienią 2007 roku Misheel zaskoczyła wszystkich, zostając studentką medycyny we Wrocławiu. Tym samym zakończyła swoje występy w Rodzinie zastępczej. Jej serialowa postać wyjechała do Kanady.

Misheel Jargalsaikhan — droga zawodowa

Misheel Jargalsaikhan podkreślała podczas wywiadów, że marzy o zostaniu lekarką. Równie entuzjastycznie opowiadała o wyjątkowej więzi, która ją łączyła z jej matką, podkreślając:

Czuję się niezmiernie szczęśliwa, że miałam możliwość dorastać pod opieką silnej, mądrej, dobrodusznej i wyjątkowo wrażliwej kobiety o złotym sercu.

Wybierając kierunek studiów, Misheel poszła w ślady swojej matki i babci. Dziś rodzina żartobliwie określa ją mianem „Doktor Quinn”. W jednym z wywiadów udzielonych w programie „DDTVN” Jargalsaikhan ujawniła, że po ukończeniu studiów zdecydowała się specjalizować w medycynie naturalnej. Wyjaśniła to w następujący sposób:

Moja matka jest internistką, ale po specjalizacji wybrała ścieżkę medycyny naturalnej, podobnie jak moja babcia.

W swojej praktyce medycznej zajmuje się leczeniem bólu za pomocą specjalnych technik masażu i akupunktury. Jak tłumaczy:

Aby móc nazwać się zdrowym człowiekiem, trzeba dbać o zdrowie ciała, umysłu i duszy. Akupunktura pomaga w redukcji stresu oraz obniżeniu napięć.

Misheel Jargalsajkhan musiała jednak zawalczyć o zaufanie pacjentów. Była aktorka przyznała, że przez wiele lat musiała powstrzymywać się od pracy zawodowej z powodu tego, że była szeroko rozpoznawana jako „dziewczynka z telewizji”. To znacząco utrudniało jej wykonywanie zawodu lekarza, ponieważ pacjenci nie zawsze mieli pełne zaufanie do niej.

Miałam momenty, kiedy słyszałam, że ktoś chce „prawdziwego lekarza”. To było trudne. Jednak nie przyjmowałam tego do siebie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że w szpitalach, szczególnie na oddziałach onkologicznych, gdzie pacjenci przechodzą bardzo trudne i długotrwałe leczenie, nie można ryzykować wybierając lekarza, który może, w ich mniemaniu, nie ma odpowiedniego doświadczenia – wyjaśniła gwiazda w wywiadzie dla Świata gwiazd.

Na szczęście udało jej się odbudować zaufanie pacjentów. Obecnie Misheel Jargalsajkhan pracuje w prywatnej klinice medycznej, gdzie może skupić się na swojej praktyce lekarskiej.

Większość pacjentów, która do mnie przychodzi, wie, że wciąż bywam aktorką, ale ufają mi. W prywatnej klinice wygląda to jednak zupełnie inaczej niż w państwowym szpitalu – podsumowuje Misheel.

Misheel Jargalsaikhan w polskim show-biznesie

W 2015 roku, Misheel Jargalsaikhan przypomniała o sobie, biorąc udział w programie rozrywkowym Celebrity Splash, gdzie dotarła do finału. Rok później wystąpiła na parkiecie Tańca z gwiazdami, gdzie wraz z Janem Klimentem zajęła trzecie miejsce.

W tym czasie powróciła również do aktorstwa – zagrała niewielką rolę w jednym z odcinków serialu Wmiksowani.pl. W mediach pojawiły się informacje o jej urlopie dziekańskim, który Jargalsaikhan zdecydowała się wziąć, aby poświęcić więcej czasu na treningi i swoje pasje.

Moja mama podobnie jak babcia jest lekarzem i ucieszyła się, że zdaję na akademię medyczną, nigdy jednak nie czułam presji, że muszę. Od początku mówiła, bym się zastanowiła, bo jeśli będę chciała pójść w kierunku aktorstwa, to też mogę liczyć na jej stuprocentowe wsparcie – tłumaczyła Misheel.

W styczniu 2022 roku media poinformowały o tym, że Misheel Jargalsaikhan dołącza do ekipy aktorskiej serialu BrzydUla.

Mój udział w tym serialu jest nadal zagadką dla mnie. Pojawiłam się tam zupełnie niespodziewanie i bez wcześniejszych zapowiedzi. Wątek pana Hu i jego asystentki był już obecny w »BrzydUli« od pewnego czasu, i początkowo nie wydawało się, że potrzebna jest druga asystentka. Jednak narodził się pomysł, aby dołączyć mnie do obsady. Moja postać początkowo miała być jedynie krótkotrwała, ale teraz wydaje się, że zyskuje na znaczeniu – zdradziła aktorka w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu cozatydzien.tvn.pl.

Według informacji przekazywanych przez media jednym z marzeń Misheel jest stworzenie własnego programu telewizyjnego poświęconego podróżom, które stanowią jej pasję.

Misheel Jargalsaikhan — Instagram

Kobieta prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @misheeljargalsaikhan. Aktualnie profil artystki obserwuje prawie 33 tysiące użytkowników tego serwisu.