Kim jest Anna Karwan? [mąż, choroba, koncerty]

Anna Karwan to polska piosenkarka wykonująca muzykę popularną, kompozytorka, autorka tekstów i aktorka. Jest zdobywczynią trzeciego miejsca w programie talent show TVP2 The Voice of Poland (2016), a także laureatką nagrody „Premiery” na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2019).

Anna Karwan — wiek, rodzina

Anna Karwan urodziła się 6 grudnia 1985 roku w Łaszczowie, zatem w tym roku skończy 38 lat.

Miłość do muzyki Ania wyniosła z domu. Jej mama Wiktoria Pasierb grała na skrzypcach i mandolinie, ojciec tańczył w młodości w zespole ludowym, zaś siostra śpiewała.

Anna Karwan — wykształcenie

Jako dziecko uczęszczała na zajęcia z tańca oraz akrobatykę artystyczną. Ukończyła XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Do stolicy przeprowadziła się z mamą. Miała wówczas 16 lat.

Po zakończeniu rozpoczęła pracę w restauracji, a wieczorami grała koncerty. Śpiewała również na weselach oraz w chórkach u innych artystów takich jak: Ania Dąbrowska, Monika Brodka, Sylwia Wiśniewska, Paulina Przybysz, Stanisław Soyjka, Ania Wyszkoni, Kasia Cerekwicka i Andrzej Piaseczny. Okazjonalnie pisała równie scenariusze do spotów reklamowych.

Anna Karwan — kariera

Swoją przygodę z muzyką Anna Karwan rozpoczęła od udziału w programach rozrywkowych i talent show. Debiutowała w programie „Droga do gwiazd” i wykorzystywała swój talent wokalny, śpiewając w restauracjach i na weselach, aby zarobić na życie. Zanim zaczęła swoją solową karierę muzyczną, śpiewała w chórkach u znanych artystek, takich jak Ania Dąbrowska, Monika Brodka czy Kasia Cerekwicka.

W 2010 roku odniosła sukces, zwyciężając odcinek programu „Szansa na sukces”. Rok później dotarła do półfinału drugiej edycji show rozrywkowego „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Na początku 2016 roku nagrała własną interpretację przeboju Zdzisławy Sośnickiej zatytułowanego „Aleja gwiazd”, a kilka miesięcy później wydała autorski singiel pt. „Mam was”. W tym samym roku wzięła udział w siódmej edycji programu „The Voice of Poland” i ostatecznie dotarła do finału, zajmując trzecie miejsce.

W 2018 roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną i wydała mój debiutancki album zatytułowany „Ania Karwan”. Album promował utwór „Czarny świt”, który zdobył pozytywne recenzje krytyków i uznanie słuchaczy. Na płycie znalazła się również piosenka „Słucham cię w radiu co tydzień”, dzięki której zdobyła nagrodę jury konkursu „Premier” podczas 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także Nagrodę Stowarzyszenia ZAIKS za najlepszy tekst i muzykę.

W 2019 roku wydała singiel zatytułowany „Secret Game”, który powstał na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu „Ukryta gra”. Jej piosenki można również usłyszeć na ścieżkach dźwiękowych do filmów takich jak „Świadek koronny”, „Ostatnia akcja”, „Listy do M.”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Planeta singli” oraz „Legendy polskie”.

Anna Karwna chętnie angażuje się w projekty innych muzyków i nawiązuje różne muzyczne współprace. Jest między innymi współautorką piosenki Sidneya Polaka zatytułowanej „Stop Global Experiment” oraz Moniki Brodki „Miałeś Być”. Nagrała również piosenkę „I’m Right Here” z grupą Afromental.

Od 2017 roku Anna Karwna występuje w serialu „Barwy szczęścia” – jako Ula Skowrońska, piosenkarka i podopieczna Huberta. Podkładała także głos w filmie Paskudy. UglyDolls – śpiewała piosenki Maxy (2019).

Anna Karwan – dyskografia

Dotychczas artystka wydała jeden album studyjny „Ania Karwan” (15 lutego 2019) oraz kilkanaście singli:

 • 2014: „What the World Needs Now” – ścieżka dźwiękowa do filmu „Listy do M”.
 • 2015: „Nie idź” – z Matheo.
 • 2016: „Nie ma Cię”.
 • 2017: „W prezencie”.
 • 2017: „Mam was”.
 • 2018: „Głupcy” – singiel promujący album „Ania Karwan”.
 • 2019: „Czarny świt” – singiel promujący album „Ania Karwan”.
 • 2019: „Słucham Cię w radiu co tydzień” – singiel promujący album „Ania Karwan”.
 • 2019: „The Secret Game” – ścieżka dźwiękowa do filmu „Ukryta gra”.
 • 2020: „Dzięki Tobie” – singiel promujący album „Ania Karwan”.
 • 2022: „Ostatni raz” – ścieżka dźwiękowa do filmu „Jak pokochałam gangstera?” (w którym zagrał Sebastian Fabijański).
 • 2022: „Swobodnie”.

Anna Karwan — nagrody i nominacje

 • 2019 LVI Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Premiery („Słucham Cię w radiu co tydzień”) Wygrana
 • 2020 Fryderyki 2020 Fonograficzny debiut roku Nominacja

Z kim ma dziecko Anna Karwan?

Anna Karwan samotnie wychowuje córkę Oliwię. Jej ojcem jest Marek Zieliński. Ponieważ artystka mocno chroni swoją prywatność, nie wiadomo, czy obecnie z kimś się spotyka.

Anna Karwan — depresja

Ojciec Anny Karwan był alkoholikiem i znęcał się nad rodziną. W związku z przeżytymi doświadczeniami artystka już jako dorosła osoba zmagała się z depresją. W roku 2017 wzięła udział w kampanii społecznej „Kocham. Szanuję”, którego celem było zwrócenie uwagi na problem przemocy domowej wobec kobiet.

Anna Karwan — Instagram

Artystka prowadzi konto na Instagramie @aniakarwan. Aktualnie jej profil obserwuje 111 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Gdzie w 2023 roku wystąpi Ania Karwan?

Miejscowości, w których Ania Karwan wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk/Sopot, Zielona Góra, Szczecin, Gdynia, Łódź, Ostrów Wielkopolski, Lubin, Radom, Opole, Gliwice, Płock.