Kim jest Agnieszka Drewnicka? [wiek, mąż, córka]


Zdjęcie Instagram @agnieszka_drewnicka

Agnieszka Drewnicka jest wokalistką znanej grupy disco-polo, Exaited. Od kilku lat angażuje się również w tworzenie pięknych utworów o tematyce religijnej. Informacje na temat jej wieku, stanu cywilnego oraz ciekawostki z życiorysu znajdziecie w ponizszym artykule.

Ile lat ma Agnieszka Drewnicka?

Agnieszka Drewnicka rodziła się 19 kwietnia 1980 roku. Obecnie ma 43 lata.

Agnieszka Drewnicka — kariera muzyczna

Marzenia Agnieszki Drewnickiej o byciu piosenkarką sięgają wczesnego dzieciństwa.

Pamiętam każdy utwór mojego dzieciństwa, uwielbiałam wieczory, gdy spotykaliśmy się w większym gronie rodzinnym i przy dźwiękach gitary i z magicznym śpiewnikiem cioci śpiewaliśmy wspólnie kolejne utwory z repertuaru Grechuty, 2+1, Bajm itd. Piękne zespoły dawnych lat. Ale dopiero Vaya Con Dios i jej utwór „Nah Neh Nah” zrobił na mnie ogromne wrażenie. To było coś – dynamika, mocny wokal, charyzmatyczna kobieta. Już następnego dnia byłam jak ona – tylko, że jeszcze przed telewizorem w przebraniu z szafy mojej mamy z jej tekstem wyuczonym na pamięć (śmiech). Później już codziennie żyłam marzeniami i czekałam na ten dzień, a jak wiadomo, gdy pragnie się czegoś całym sercem i ani przez moment nie utraci się w to wiary, to nie ma innej opcji. – mówiła w jednym z wywiadów.

Kariera muzyczna artystki nieodłącznie wiąże się z zespołem disco polo Exaited, który założyła wraz z Tomaszem Sidorukiem w 2004 roku. Zespół eksperymentował również z innymi gatunkami muzycznymi, niestety, próby te nie odniosły większego sukcesu. Po kilku latach postanowili wrócić do swoich muzycznych korzeni. Prawdziwym przełomem stał się hit z 2014 roku, zatytułowany „Daj, daj, daj”, który zapoczątkował serię sukcesów, a kariera Exaited nabrała rozpędu.

Wspólnie z zespołem Exaited, Drewnicka stworzyła liczne przeboje, takie jak „Myślę o Tobie” czy „Już mnie nie jarasz”. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w jej dorobku z zespołem Exaited jest produkcja z 2016 roku pt. „Dziś Ci to powiem”, która osiągnęła status diamentowej płyty, sprzedając się w 150 tysiącach egzemplarzy.

Warto również wspomnieć o współpracy z Zenonem Martyniukiem w piosence „W sercu mi graj”. Zespół Exaited wydał siedem albumów, co stanowi znaczący wkład w polską muzykę rozrywkową.

Artystka jest przede wszystkim znana z udziału w zespole Exaited, ale nie stroni od prób kariery solowej. W 2020 roku wydała utwór zatytułowany „Wiem, że jesteś”, który wyróżnia się zupełnie inną stylistyką niż typowe utwory disco polo.

Agnieszka Drewnicka — wiara

Wielu artystów unika wyrażania swoich przekonań religijnych publicznie. Jednak w przypadku Agnieszki jest zupełnie inaczej. Piosenkarka nie kryje swojej głębokiej wiary, a wręcz ją otwarcie manifestuje.

W grudniu 2020 roku wydała utwór „Wiem, że jesteś”, który jest wyrazem jej wdzięczności oraz ukoronowanie Miłości i Miłosierdzia Pana Jezusa oraz Matki Bożej Bolesnej. Bez wątpienia stanowią one wystarczający dowód na to, że wokalistka zespołu Exaited wierzy w Boga i ma zaufanie do Niego.

Agnieszka Drewnicka — życie prywatne

Artystka szczególnie dba o zachowanie swojej prywatności i nie ujawnia publicznie swojego statusu związkowego. W przeszłości pojawiły się fałszywe plotki sugerujące, że miała związek z Maciejem Smolińskim. Artystka jest matką jednego dziecka, córki o imieniu Ola, która w 2022 roku osiągnęła pełnoletność. Szczęśliwa mama przyznaje, że to jej „najcenniejszy skarb z samego nieba”.

Gdzie mieszka Agnieszka Drewnicka?

Agnieszka Drewnicka urodziła się i mieszka w Białymstoku, gdzie oprócz śpiewania, prowadzi również butik z eleganckimi kreacjami.

Agnieszka Drewnicka — Instagram

Agnieszka Drewnicka posiada konto na Instagramie. Można ją tam znaleźć pod nazwą @agnieszka_drewnicka. Aktualnie jej profil obserwuje prawie 41 tysięcy użytkowników tego serwisu. Artystka publikuje tam przeróżne materiały – od informacji o koncertach po prywatne zdjęcia. Wokalistka od czasu do czasu zamieszcza także zdjęcia z córką, które podbijają serca Internautów.