Kim jest Agnieszka Cegielska? [wiek, wzrost, mąż, dziecko]


Zdjęcie @agnieszkacegielska

Agnieszka Cegielska to prezenterka pogody TVN i była modelka oraz Miss Polski Nastolatek z 1995 roku. Prywatnie przez lata związana była z Dariuszem Cegielskim. To właśnie dla niego porzuciła karierę w modelingu. Niestety ich miłość nie przetrwała… Dlaczego?

Ile lat ma Agnieszka Cegielska?

Agnieszka Cegielska urodziła się 27 czerwca 1979 w Malborku, co oznacza, że obecnie ma 44 lata.

Agnieszka Cegielska — wykształcenie

W czasach szkolnych Agnieszka Cegielska uczęszczała do szkoły muzycznej. Po ukończeniu liceum studiowała ekonomię i dziennikarstwo.

Agnieszka Cegielska — kariera w modelingu

Agnieszka Cegielska już jako nastolatka wyróżniała się urodą. W wieku 16 lat zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek 1995. W międzyczasie pracowała jako modelka i odnosiła w tej branży niemałe sukcesy. Wyjechała na sesje zdjęciowe między innymi do Grecji, Izraela, Hiszpanii czy Japonii. W wywiadzie udzielonym w 2018 roku zdradziła, że modeling traktowała jednak jako okazję do tego, aby móc podróżować i poznawać inne kultury.

Bardzo chciałam zobaczyć świat. Zaraz po maturze trafiłam do Japonii. Rodziców nie byłoby stać, żeby mnie tam wysłać na wakacje – opowiadała w Viva!

Agnieszka Cegielska – kariera telewizyjna

Agnieszka Cegielska rozpoczęła swoją przygodę w świecie telewizji w 2004 roku, gdy miała zaledwie 23 lata. Na początku swojej kariery pełniła funkcję prowadzącej prognozy pogody na kanałach TVN i TVN 24. Później dołączyła do zespołu „Dzień dobry TVN” jako reportażystka. Okazjonalnie pojawiała się także w programie „Wieczór kawalerski” na antenie TVN Turbo. Jednak jej kariera telewizyjna nabrała naprawdę rozpędu, kiedy stacja TVN zainaugurowała TVN Meteo. Agnieszka, już wtedy doświadczona pogodynka, otrzymała własny program zatytułowany „Cegiełka zdrowia”. W tym programie poruszała tematy związane z wpływem pogody na zdrowie i samopoczucie oraz przedstawiała sposoby radzenia sobie z negatywnymi skutkami złej aury. Dzięki temu stała się znana szerszej publiczności jako promotorka zdrowego stylu życia.

W roku 2008 Agnieszka Cegielska wraz z Olivierem Janiakiem i Karoliną Malinowską prowadziła letni cykl programu „Projekt plaża” na antenie TVN. Również w 2008 roku zdobyła prestiżową nagrodę Złote Pióro w konkursie reportażu w Chorwacji, co stanowiło dowód jej talentu w dziedzinie dziennikarstwa. W 2009 roku podjęła nowe wyzwanie zawodowe, dołączając do zespołu Radia Kolor, gdzie wspólnie z Tomaszem Siołkiem prowadziła audycję o tytule „Testosteron.fm”. W 2010 roku prowadziła programy „Naturalnie” w ramach „Dzień dobry TVN” oraz „Męska rzecz”. W międzyczasie Agnieszka wydała serię książek pod tytułem „Naturalnie”, poświęconych zdrowemu odżywianiu. Oprócz tego warto wspomnieć, że zdobyła tytuł Kobiety Roku, przyznany jej przez TVN Turbo. Równolegle do swojej kariery telewizyjnej kontynuowała też pracę jako modelka, regularnie pozując do różnych sesji zdjęciowych i biorąc udział w pokazach mody.

Czy Agnieszka Cegielska ma dzieci?

Agnieszka Cegielska ma 14-nastoletniego syna Franciszka ze związku z Dariuszem Cegielskim. Chłopiec wykazuje ogromne zainteresowanie kartingiem i jest częścią zespołu Bambini Racing. Pomimo swojego młodego wieku, już odnosi sukcesy na międzynarodowych torach wyścigowych. Agnieszka jest niezwykle dumna z osiągnięć sportowych swojego syna. W kwietniu tego roku pochwaliła się, że Franek zdobył pierwsze miejsce w drugiej rundzie międzynarodowej serii CEE Rotax Max Challenge, która odbyła się na węgierskim torze w Kecskemet.

Kim jest Dariusz Cegielski

W 2019 roku Agnieszka Cegielska rozwiodła się ze swoim mężem Dariuszem Cegielskim. Jak wygląda historia ich związku?

Para poznała się jeszcze w liceum, oboje chodzili wówczas do tej samej szkoły. Jednak ich uczucie rozkwitło o wiele później, podczas przerwy między kontraktami modelingowymi Agnieszki, kiedy to akurat przebywała w Polsce.

Znamy się więcej niż połowę życia, przez które udaje się nam tak cudownie razem iść. Mąż jest moim największym przyjacielem – opowiadała w wywiadzie udzielonym Na żywo.

Agnieszka akcentowała, że fundamentem jej trwałego związku z mężem jest głęboka przyjaźń między nimi. Zawsze podkreślała, że to właśnie ta więź sprawiła, że ich relacja była tak wyjątkowo solidna. Gwiazda nie kryła także, że to właśnie ze względu na swój związek z Dariuszem zdecydowała się zrezygnować z kariery modelki. Chciała być blisko swojego ukochanego, a ciągłe podróże i wyjazdy nie pozwalały jej na to. Pomimo że w tym okresie osiągnęła apogeum swojej kariery zawodowej, nigdy nie żałowała podjętej decyzji. W wywiadach podkreślała, że dzięki temu wyborowi zyskała kochającego i zaufanego partnera życiowego.

Para zawarła związek małżeński w 2002 roku, a od tamtej chwili bardzo dbali o zachowanie swojej prywatności. Dariusz Cegielski nie jest związany ze światem show-biznesu. Jest prezesem zarządu firmy transportowej Trans Polonia SA. Niemniej jednak nie unikał publicznych wydarzeń i często towarzyszył swojej żonie na różnych imprezach i wystawnych okazjach. Para ma jednego synka, Franciszka, który przyszedł na świat 7 lat po ich ślubie.

Agnieszka i Dariusz byli uważani za doskonałą parę. Dlatego też, kiedy po 17 latach małżeństwa pojawiła się informacja o ich rozwodzie, opinia publiczna była wstrząśnięta. Okazało się, że przyczyną rozstania był dystans geograficzny między nimi. Agnieszka mieszkała w Warszawie, podczas gdy firma Dariusza znajdowała się w Tczewie. To dodatkowo komplikowało sytuację, zwłaszcza że Dariusz często musiał odbywać służbowe podróże jako prezes firmy. Choć para postanowiła zakończyć swój związek, to pozostają w poprawnych stosunkach.

Agnieszka Cegielska — Instagram, Youtube

Na Instagramie Agnieszkę Cegielską można znaleźć pod nazwą @agnieszkacegielska. Na tej popularnej platformie społecznościowej śledzi ją już 119 tysięcy użytkowników. Piękna pogodynka dzieli się tam fragmentami swojego codziennego życia, przekazuje swoje myśli i inspiruje innych do zdrowego odżywiania.

Dodatkowo Agnieszka Cegielska prowadzi swój własny kanał na YouTube, który skupia się na tematyce kulinarnej. Można go znaleźć pod nazwą „Naturalnie od kuchni”. To miejsce, gdzie dzieli się swoją pasją do gotowania, prezentuje przepisy i udziela cennych porad kulinarnych.