Kim jest Zuzanna Grabowska? [dzieci, Paweł Domagała, Instagram]


Zdjęcie Instagram @zuzagrabowska

Zuzanna Grabowska to polska aktorka telewizyjna i teatralna, znana m.in. z filmów „Czas honoru”, „Planeta singli” czy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2007 roku. Obecnie aktorka Teatru na Woli w Warszawie.

Zuzanna Grabowska — wiek

Zuzanna Grabowska urodziła się 22 czerwca 1983 roku, ma zatem 40 lat.

Czy Zuzanna Grabowska jest córką Andrzeja Grabowskiego?

Ojcem Zuzanny Grabowskiej jest znany aktor Andrzej Grabowski. Jej mama Anna Tomaszewska-Piasecka również jest aktorką. W ślady rodziców poszła także siostra Zuzanny – aktorka Katarzyna Grabowska.

Gdzie grała Zuzanna Grabowska?

Swoją karierę aktorską Zuzanna Grabowska rozpoczęła w 1994 roku, gdy wystąpiła w spektaklu telewizyjnym „Mały lord” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Edukację teatralną zdobywała w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W ciągu swojej kariery miała okazję grać w wielu renomowanych teatrach, takich jak Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Teatr Montownia, Teatr Syrena, Teatr Telewizji oraz Teatr 6. Piętro. Występowała w różnorodnych spektaklach, wśród których znalazły się takie tytuły jak „Tańce w Ballybeg”, „Walentynki”, „Pippi Pończoszanka”, „Kubuś Fatalista i jego pan”, „Pan Tadeusz i inne obce języki”, „Chory z urojenia”, „D o w n_u s”, „Amazonia”, „Koziołek Matołek”, „Madame”, „Zwierzoczłekoupiór”, „Szczególnie” czy „Mały lord”.

Jej debiut na małym ekranie miał miejsce w 1999 roku w serialu „Świat według Kiepskich”. Kilka lat później zagrała rolę Anki w serialu „Królowie śródmieścia”, jednak prawdziwą popularność przyniósł jej występ w serialu „Czas honoru”. W 2004 roku wystąpiła w filmach takich jak „Atrakcyjny pozna panią…”, „Diabeł”, „Fabryka” czy „Jak żyć?”. Zuzanna Grabowska była także obecna w wielu polskich serialach telewizyjnych, takich jak „Rojst’97”, „M jak miłość”, „Komisarz Alex”, „Lekarze na start”, „O mnie się nie martw”, „To nie koniec świata”, „Czas honoru”, „39 i pół”, „Synowie”, „Niania”, „Oficerowie”, „Biuro kryminalne”, „Na dobre i na złe”, „Pitbull”, „Na wspólnej” oraz „Świat według Kiepskich”.

W 2011 roku Zuzanna Grabowska wystąpiła w teledysku zespołu Acid Drinkers pt. „Hit The Road Jack”, a pięć lat później pojawiła się w teledysku Pawła Domagały pt. „Jestem tego wart”.

Jest znana z udziału w takich produkcjach jak seriale „Teraz albo nigdy!”, „Królowie śródmieścia”, „Pitbull”, „Na Wspólnej” oraz filmy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Diabeł” oraz „Atrakcyjny pozna panią”. Poza pracą w filmie, teatrze i serialach, Zuzanna Grabowska jest także współtwórczynią „Kabaretu na Koniec Świata”, który tworzy z zespołem zawodowych aktorów. W składzie tego kabaretu można spotkać również takie osobistości jak Izabela Dąbrowska, Waldemar Barwiński, Paweł Domagała, Olga Sarzyńska, Wojciech Solarz oraz Sebastian Stankiewicz.

Czy Paweł Domagała jest żonaty?

Muzyk i aktor od 10 lat jest mężem Zuzanny Grabowskiej. Para poznała się w szkole teatralnej w Warszawie, oboje od razu przypadli sobie do gustu. Szybko okazało się, że posiadają podobną wrażliwość i spojrzenie na wiele spraw.

Wszystkie sceny ćwiczyliśmy razem. Profesorowie nas parowali, bo byliśmy do siebie podobni – wspominała w jednym z wywiadów aktorka.

Na koniec szkoły Paweł przygotował dla Zuzanny koncert, w którym „wyśpiewał” jej swoje uczucia.

Szybko zostaliśmy parą. […] I zaręczyny, i ślub odbyły się w moim rodzinnym Krakowie. Nawiasem mówiąc, czuję się nieco onieśmielona tym, że Paweł tak ładnie o nas śpiewa i że ta miłość go inspiruje – przyznała Zuzanna Grabowska.

Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska doczekali się dwóch córek – Hani oraz Basi.

Zuzanna Grabowska — Instagram

Zuzanna Grabowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @zuzagrabowska. Aktualnie profil aktorki obserwuje 19,8 tysiąca użytkowników tego serwisu.