Kim jest Karolina Chapko? [mąż, dzieci, Instagram]


Zdjęcie Instagram @karolina_chapko

Aktorka Karolina Chapko pochodzi z wyjątkowej rodziny – ma siostrę bliźniaczkę Paulinę, a jej dwie młodsze siostry również są bliźniaczkami. Co interesujące, wszystkie kobiety są związane z aktorstwem. Karolina Chapko z powodzeniem występuje w filmach i serialach, a największą popularność przyniosła rola w filmie „Yuma”. Poznajmy ją bliżej.

Karolina Chapko — wiek

Karolina Chapko urodziła się 15 listopada 1985 roku, zatem niedługo skończy 38 lat.

Czy Karolina Chapko ma siostrę?

Karolina Chapko ma siostrę bliźniaczkę – Paulinę, która również jest aktorką. Kobiety mają na koncie kilka wspólnych występów. Pierwsza sztuka, w jakiej zagrały, to „Serenada” Sławomira Mrożka. Następnie zagrały razem w filmach „Oszukane” i „Ultraviolet”.

Karolina Chapko — wykształcenie

Karolina Chapko już w dzieciństwie uczęszczała do kółka teatralnego, a później dołączyła do Teatru Robotniczego w Nowym Sączu. Studia wyższe ukończyła w 2009 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Kiedy Karolina i Paulina miały po 10 lat, na świat przyszły Ola i Ala, kolejne bliźniaczki. Młodsze siostry również związały swoją przyszłość z teatrem. Obie ukończyły Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Karolina Chapko — kariera

Po ukończeniu studiów, Karolina Chapko nawiązała stałą współpracę z dwoma krakowskimi teatrami, Teatrem Bagatela i Teatrem STU. Jej aktorski talent można wciąż podziwiać na deskach tych teatrów.

Swoją karierę filmową rozpoczęła w 2007 roku, debiutując w dwóch produkcjach: „Lekcje pana Kuki” oraz „Korowód”. Jednak to dwa inne filmy zadecydowały o jej popularności – „Yuma” z 2012 roku, w którym wcieliła się w postać Majki, oraz „Oszukane,” gdzie zagrała u boku swojej siostry Pauliny. Ten film opowiada historię dziewcząt, które tuż po urodzeniu zostały zamienione w szpitalu. Bliźniaczki pojawiły się również w serialu „Ultraviolet,” gdzie wcieliły się w role blogerek pomagających rozwiązywać zagadki kryminalne. Jednak to głównie w serialach Karolina Chapko zdobyła rozgłos. Od wielu lat gra w popularnym serialu „Barwy Szczęścia” i pojawiła się również w „M jak Miłość”, „Pierwszej Miłości” oraz „1920. Wojna i Miłość”. Ostatnio Karolina Chapko zyskuje coraz większą popularność dzięki roli Elżbiety Pileckiej, trzeciej żony króla Władysława Jagiełły, w serialu „Korona królów”.

W 2009 roku Karolina Chapko otrzymała nagrodę Polskiego Kina Niezależnego dla najlepszej aktorki za film „Polska nowela filmowa”, a w 2012 została nominowana do Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki za film „Yuma”.

W jakim serialu gra Karolina Chapko?

Karolina Chapko od wielu lat gra w popularnym serialu „Barwy Szczęścia”.

Czy Karolina Chapko ma męża?

Mężem Karoliny Chapko jest zawodnik polo i biznesmen Grzegorz Zlasiński. Pod koniec 2023 roku para będzie świętować szóstą rocznicę ślubu.

12 stycznia 2018 roku, kilkanaście dni po ślubie, Karolina Chapko została mamą, o czym poinformowała za pośrednictwem swojego Instagrama.

Mój cud, mój kosmos, mój sens, mój raj, moja miłość, mój syn – napisała aktorka.

Karolina Chapko — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie @karolina_chapko. Jej profil obserwuje aktualnie prawie 41 tysięcy użytkowników tego serwisu.