Kim jest Elwira „Mejk” Smilgin-Brodzik [wiek, mąż, dzieci]


Zdjęcie Instagram @elwiramejk

Elwira „Mejk” Smilgin-Brodzik to wokalistka zespołu disco-polo Mejk, który istnieje na polskiej scenie muzycznej od 1996 roku. Jak zaczęła się jej kariera z muzyką? Ile artystka ma lat? Kim jest jej mąż i czy ma dzieci? Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Ile lat ma Elwira z zespołu Mejk?

Nie jest znana dokładna data urodzenia wokalistki. Wiadomo jedynie, że Elwira Smilgin urodziła się 8 września. Spekuluje się, że kobieta ma około 50 lat, ponieważ w tym wieku są jej rówieśnicy z Morąga (okolice Olsztyna), skąd pochodzi.

Elwira „Mejk” – dzieciństwo

Artystka muzyką interesowała się od wczesnych lat dziecięcych, a Jej pierwszy występ publiczny miał miejsce, kiedy miała zaledwie cztery lata. Wówczas zaśpiewała przed pełną salą w wiejskiej świetlicy, a wśród widowni znajdowała się jej babcia, Gienia, która z zapałem ją wspierała. Od tego momentu Elwira śpiewała praktycznie wszędzie: w przedszkolu, szkole podstawowej, liceum, a także na spotkaniach kościelnej oazie, festiwalach szkolnych i wieczorkach tanecznych. Śpiewanie stało się jej pasją do tego stopnia, że w pewnym momencie podjęła decyzję o założeniu własnego zespołu.

Elwira Smilgin i zespół Mejk

W roku 1996 Elwira Smilgin, w towarzystwie swoich przyjaciół z Morąga, założyła zespół o nazwie Mejk. Pierwotny skład grupy obejmował Mariusza Brodzika, Elwirę, Jarosława Łabudzińskiego i Kamila Kaczyńskiego. Nazwa zespołu została utworzona z pierwszych liter imion jego członków. Ich debiutancki album został wydany pod koniec 1999 roku i zawierał takie utwory jak „Dotknij mnie” i „Dla ciebie,” który stał się przebojem wśród fanów muzyki disco polo. Po premierze albumu Mejk zdobył swoją pierwszą nagrodę, a była nią „Złota Nuta,” którą otrzymali na targach muzycznych Intermedia 2000.

Kolejną piosenką, która zdobyła ogromną popularność wśród miłośników muzyki disco polo, była kompozycja zatytułowana „Tak nie musiało być.” W 2001 roku zespół wydał swój drugi album, zatytułowany „Zatrzymam cię.” W kolejnym roku wydano trzeci album grupy o nazwie „Mejk dzieciom.” Ten album promował utwór „Otworzysz niebo,” który został nagrany na rzecz Fundacji Polsat i zawierał najbardziej znane piosenki dla dzieci. W 2002 roku zespół odebrał nagrodę na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W roku 2003 wydali album „Diabeł i anioł,” za który rok później otrzymali nagrodę od Telewizji Polskiej. Ten album wyróżniał się większym wykorzystaniem naturalnych instrumentów, takich jak gitary, perkusje i instrumenty dęte, w porównaniu do ich wcześniejszych albumów.

W 2005 roku grupa wydała anglojęzyczny singiel „Fairest Music.” W tym samym roku Elwira Smilgin-Brodzik, odebrała nagrodę „Wokalistki X-lecia” na X Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Od 2008 roku Mariusz Brodzik i Elwira Smilgin-Brodzik tworzą zespół jako duet. Elwira jest odpowiedzialna za pisanie tekstów, które nasyca własnymi uczuciami i emocjami. W swoich kompozycjach porusza tematy miłości i smutku. W 2009 roku zespół wydał album zatytułowany „1999–2009”. W 2011 roku zdobyli pierwsze miejsce na Gali Muzyki Dance w kategorii Przebój Lata, a w 2012 roku Elwira Smilgin-Brodzik została uznana za wokalistkę roku w Plebiscycie Disco Bandżo. Rok 2013 przyniósł im Grand Prix na Disco Hit Festival w Kobylnicy. W 2014 roku wydali album o tytule „Janek”, a w 2018 roku prezentowali swój album zatytułowany „20 lat”.

W sumie zespół Mejk wydał 7 albumów i odbył ponad 1300 koncertów w kraju i za granicą, a ich przygoda artystyczna wciąż trwa.

Elwira Smilgin — wykształcenie

Elwira Smilgin ukończyła Studium Kulturowo-Oświatowe w Ciechanowie, gdzie pobierała nauki tańca ludowego. W swojej karierze zawodowej była instruktorem aerobiku, rytmiki, zajęć umuzykalniających. Prowadziła także pantomimę z osobami niepełnosprawnymi, uczyła tańczyć, była konferansjerką, dziennikarką i prezenterką w lokalnej telewizji. Jednak to zawsze śpiew był na 1. miejscu.

Elwira Smilgin-Brodzik – życie prywatne

Artystka ma dwóch synów z pierwszego małżeństwa. Obaj są obecnie dorośli i pracują w służbach mundurowych. Młodszy syn Filip jest żołnierzem i ratownikiem WOPR, a starszy Szymon strażakiem i ratownikiem medycznym. Od 2009 roku mężem Elwiry jest Mariusz Brodzik, członek zespołu Mejk.

Elwira Smilgin- Brodzik przeżyła neiszczęśliwy wypadek samochodowy, w którym zginęła jej mama.

Z kolei w 2016 roku znalazła się na pulmonologicznym oddziale szpitalnym. Jak mówiła w jednym z wywiadów dostałam od lekarki wyrok – na 99% rak płuc. Poleciała do Fatimy, aby przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej prosić Boga o zdrowie. Od jej leczenia minęło już trochę lat, a problem zdrowotny, o którego uzdrowienie się modliła, nie powrócił. Obecnie zmaga się jedynie z boreliozą. Z tego powodu każdego ranka wykonuje zabieg generatorem plazmowym.

Elwira Smilgin-Brodzik – Instagram

Artystka podobnie jak większość gwiazd używa mediów społecznościowych. Na Instagramie trzeba szukać jej pod nazwą @elwiramejk. Aktualnie jej profil obserwuje ponad 33 tysiące użytkowników tego serwisu.

Jak mieszka Elwira Mejk?

Elwira Mejk i Mariusz Brodzik zamieszkują ogromny dom usytuowany w malowniczym Morągu na Mazurach. Ich luksusowa rezydencja jest widoczna z daleka, głównie ze względu na przepiękny ogród o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych. Przedtem para mieszkała w bloku, jednak zdecydowali się na przeprowadzkę, co przyniosło kolosalne zmiany w ich życiu. Teraz ich dom przypomina wręcz pałac!

Przechodząc przez wejście do rezydencji Elwiry Mejk, natychmiast wita nas przestronna i otwarta kuchnia, połączona z salonem. Jest to jedno z ulubionych miejsc wokalistki obok ogrodu. Piosenkarka podjęła ważną decyzję o wyburzeniu ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia.

Zdecydowałam się na to, ponieważ chciałam mieć telewizor w kuchni, żeby mogła go oglądać, gdy gotuję. Wcześniej, gdy mieszkaliśmy w bloku, zawsze byłam odcięta od tego, co dzieje się na ekranie. Ludzie w telewizji mówili różne rzeczy, a ja stojąc w tamtej kuchni, nie miałam pojęcia, co się dzieje – wyznała Elwira Mejk w programie „Czym chata bogata.”

Cały parter ich domu jest urządzony w stylu glamour. Skórzane, jasne, pikowane fotele oraz liczne kwiaty i drobne ozdoby nadają rezydencji wyjątkowy charakter. Minimalizm tutaj nie ma miejsca.

Innym ulubionym pomieszczeniem w domu gwiazdy jest jej prywatna łazienka, którą przekształciła w prawdziwe spa. Duża wanna z hydromasażem, ulubione drinki i delikatnie migoczące świece tworzą doskonałą atmosferę relaksu. Elwira Mejk przyznała nawet, że często w wannie śpiewa, czerpiąc radość z tego chwytliwego hobby.

W rezydencji gwiazdy disco polo znalazło się także miejsce na biuro zespołu oraz studio muzyczne. Biuro to przestrzeń, w której odbywa się typowa „papierkowa praca”. Pełno tam dokumentów, umów, szczegółowych planów tras koncertowych i projektów kostiumów scenicznych.

Mariusz spędza najwięcej czasu w studio nagraniowym, gdzie dostępne są dla niego różnorodne instrumenty muzyczne i sprzęt elektroniczny do tworzenia muzyki. Dodatkowo, drugim ulubionym miejscem męża Elwiry Mejk jest niewielka, ale dobrze wyposażona domowa siłownia.