Kim jest Aleksandra Adamska? [wiek, mąż, rodzina]


Zdjęcie Instagram @olaadamska

Aleksandra Adamska jest znana przede wszystkim z roli Pati, którą odgrywała w serialu „Skazana”. W roku 2023 wzięła udział w programie „LOL: Kto Się Śmieje Ostatni”, który emitowany był na platformie Amazon Prime Video, gdzie stanęła przed wyzwaniem utrzymania powagi w pomieszczeniu pełnym osób próbujących ją rozbawić.

Ile lat ma Ola Adamska?

Aleksandra Adamska urodziła się 15 czerwca 1990 roku, co oznacza, że ma 33 lata.

Czyją córką jest Aleksandra Adamska?

Aleksandra Adamska jest córką muzyka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i wieloletniej choreografki zespołu folklorystycznego. Ma starszą siostrę – Ewelinę Adamską-Porczyk.

Aleksandra Adamska — wykształcenie

Po ukończeniu klasy o profilu lingwistycznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach Aleksandra Adamska podjęła studia na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To właśnie tam, w roku 2015, zdobyła dyplom aktorki.

Aleksandra Adamska nie tylko zdobyła wykształcenie teatralne, ale ma także imponujący zakres językowy. Opanowała biegle trzy języki, w tym angielski, hiszpański i niemiecki, co świadczy o jej wszechstronności i zdolności do komunikacji w międzynarodowym środowisku. To dodatkowo podkreśla jej zdolności artystyczne i elastyczność w podejmowaniu różnych wyzwań.

Niewiele osób wie, że Aleksandra Adamska kocha taniec, była nawet członkinią zespołu folklorystycznego Politechniki Śląskiej, znanego jako „Dąbrowiacy”. Razem z drużyną miała okazję reprezentować Polskę w różnych częściach świata, w tym w Słowenii, Francji, Chinach i Grecji. Była także uczestnikiem Kongresu Utalentowanych Ludzi Europy, który odbył się w Warszawie. To dowodzi jej zaangażowania i zdolności w wielu dziedzinach.

W czasie wolnym od pracy aktorskiej Aleksandra uprawia jazdę na rowerze oraz pływanie.

Gdzie gra Aleksandra Adamska?

Aleksandra Adamska zadebiutowała na ekranie w 2011 roku, wcielając się w rolę klientki pubu „Barbarian” w serialu „Pierwsza miłość”. W kolejnych latach kontynuowała swoją karierę aktorską, pojawiając się w epizodycznych rolach w różnych polskich serialach, takich jak „Julia”, „Hotel 52”, „Sama słodycz”, „Aż po sufit”, „Druga szansa”, „#WszystkoGra” oraz „Belle Epoque”. Ponadto aktorka miała okazję zagrać w filmach takich jak „Miasto 44”, gdzie wcieliła się w narzeczoną oficera niemieckiego, oraz „Atak paniki”, gdzie odegrała rolę Alicji.

Od 2017 do 2019 roku Aleksandra Adamska regularnie pojawiała się w serialu „Lekarze”, gdzie grała stażystkę Dagmarę Mazurek. W międzyczasie zagrała Sylwię Małecką w produkcji „O mnie się nie martw”. Następnie pojawiła się w filmie „Miłość jest wszystkim” jako Wanda Orzechowska oraz w serialu „Królestwo kobiet”, gdzie wcieliła się w postać Weroniki Klin.

Jednak to rola w serialu „Skazana” przyniosła Aleksandrze Adamskiej szczególną rozpoznawalność. Od 2021 roku wciela się w postać Pati, która zdobyła serca widzów dzięki swojej wyjątkowej charyzmie, poczuciu humoru i bezczelności. Serial poświęcony historii bohaterki pod tytułem „Pati” jest dostępny na Playerze od 28 kwietnia 2023 roku.

Oprócz pracy w telewizji i filmie Aleksandra Adamska miała również okazję występować na deskach teatru. Zagrała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Jej wszechstronność aktorska i różnorodność ról wskazują na jej zdolności artystyczne i zaangażowanie w świat sztuki.

Kto jest mężem Aleksandry Adamskiej?

Aleksandra Adamska nie ma męża. Nie wiadomo też, czy jest w związku, ponieważ bardzo pilnuje swojej prywatności i nie zdradza takich informacji publicznie.

Aleksandra Adamska — Instagram

Aleksandra Adamska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @olaadamska. Aktualnie jej profil obsewuje 230 tysięcy użytkowników tego serwisu.