Kim jest Agnieszka Więdłocha? [filmy, dziecko, Antoni Pawlicki]


Foto Instagram @agnieszka.wiedlocha.official

Agnieszka Więdłocha to polska aktorka teatralna i filmowa, znana z produkcji takich jak Planeta Singli czy serialu Czas honoru. W 2016 roku dołączyła do obsady serialu Powiedz tak! Aktorka udziela także głosu w dubbingach. Mogliśmy ja usłyszeć m.in. w: W pętach gorsetów, Największy z cudów, Oz Wielki i Potężny oraz w produkcjach Marvela Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i Falcon i Zimowy Żołnierz.

Ile lat ma i ile waży Agnieszka Więdłocha?

Agnieszka Więdłocha przyszła na świat 12 stycznia 1986 roku, zatem obecnie ma 36 lat.

Agnieszka Więdłocha — dzieciństwo

Przyszła aktorka dorastała w domu znajdującym się na przedmieściach Łodzi, z rodzicami oraz młodszym bratem, Piotrem. W dzieciństwie szczególnie interesowała się zwierzętami, marzyła, aby zostać dyrektorem zoo. Pasjonowała się również muzyka. Uczęszczała na sporą ilość zajęć pozalekcyjnych, w tym nie tylko do szkoły muzycznej, ale także na zajęcia teatralne.

Agnieszka Więdłocha — wykształcenie

Agnieszka Więdłocha ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Dyplom otrzymała w 2009 roku. Egzaminy do szkoły teatralnej zdawała w tajemnicy przed rodziną.

W jakich filmach grała Więdłocha?

Agnieszka Więdłocha zadebiutowała w 2008 roku w etiudach szkolnych Historia samotności, Kanalie, Trening.

Na deskach teatru pojawiła się po raz pierwszy w spektaklu „Rowerzyści” w reżyserii Anny Augustynowicz, gdzie wcieliła się w postać Liny. Za swoją rolę otrzymała nagrodę Złotej Maski za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Wyróżnienie to otrzymała również za rolę w przedstawieniach Dybuk, Nad oraz Survival.

W 2008 roku wcielała się w postać Leny Sajkowskiej w serialu emitowanym przez TVP2 Czas honoru. Następnie zagrała w filmach Incydent oraz Nie ten człowiek, a także w serialu emitowanym przez TVN Klub szalonych dziewic. Jej kolejną rolą serialową była kreacja Beaty Jasińskiej, anestezjolog w serialu Lekarze.

W 2016 roku pojawiła się na dużym ekranie w komedii romantycznej Planeta Singli, gdzie wcieliła się w postać Ani Kwiatkowskiej. Zagrała także w filmach: Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle, Gierek czy Krime Story. Love Story. Ma na swoim koncie tez seriale Powiedz tak! oraz Receptura.

Obecnie zawodowo związana jest z Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Za swoje zawodowe osiągnięcia, Agnieszka Więdłocha zdobyła liczne odznaczenia. Oprócz wspomnianej już Złotej Maski wyróżniono ją również:

  • Nagrodą podczas 49. Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Liny w spektaklu Rowerzyści (2009);
  • podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu za tę samą rolę;
  • Srebrnym Pierścieniem za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2009/2010 za rolę Lei w spektaklu Dybuk (2010);
  • po raz kolejny otrzymała też nagrodę Złota maska za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2016/2017 za rolę Abigail Williams w spektaklu Czarownice z Salem (2017).

Ponadto Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w 2020 roku przyznał jej Medal Pro Patria, który przyznawany jest osobom cywilnym „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

Agnieszka Więdłocha — partner, dzieci

Mężem Agnieszki Więdłochy jest aktor Antoni Pawlicki. Połączyła ich praca na planie serialu Czas honoru, w którym grali parę. Oboje zachwycili się sobą od pierwszego momentu, jednak Pawlicki był wtedy w związku z Marią Stefańską. W międzyczasie Agnieszka związała się z młodszym od siebie, 19-letnim wówczas, Maciejem Musiałem, z którym była przez rok. Ostatecznie się rozstali. Później młoda aktorka próbowała zbudować trwałą relację z Sebastianem Fabijańskim. Jednak i ten związek nie przetrwał.

Do zaręczyn doszło dopiero w 2016 roku, po ponad 4 latach przyjaźni. W 30. urodziny Antoni Pawlicki odwiedził Agnieszkę z bukietem kwiatów, a ona zrozumiała, że to, czego szukała cały czas, było na wyciągnięcie ręki.

Zrozumiałam, że kiedy kogoś kochasz, warto o niego zawalczyć – wyznała aktorka.

Do zaręczyn doszło w marcu 2016 roku. Aktor postanowił zaskoczyć swoją ukochaną. Zarezerwował taras w jednej z uroczych krakowskich restauracji położonych pod Wawelem i w tej pięknej scenerii poprosił ją o rękę. Latem 2018 roku Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki wzięli ślub. Ceremonię udało im się zachować w tajemnicy. Uroczystość miała miejsce w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu w województwie wielkopolskim.

Para stroni od ścianek i mocno chroni swoje życie prywatne. Razem pozują najczęściej jedynie podczas premier teatralnych.

Antoni i Agnieszka wspólnie wychowuje urodzoną w grudniu 2020 roku córkę, której imienia wciąż nie podali do wiadomości publicznej.

To największe szczęście, jakie mogło mnie spotkać. Słyszałam opinie, że sprowadzenie dziecka na taki świat jest przejawem egoizmu […] Marzę, by moja córka była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami. Solidarność wydaje mi się w ogóle dziś najważniejsza – mówiła w rozmowie z Twoim Stylem.

Agnieszka Więdłocha — Instagram

Agnieszka Więdłocha prowadzi konto na Instagramie – znajdziemy ją tam pod nazwą @agnieszka.wiedlocha.official. Aktualnie kej profil śledzi 209 tysięcy użytkowników tego serwisu. W mediach społecznościowych nie tylko prezentuje swoje osiągnięcia zawodowe, ale także dzieli się fragmentami ze swojego życia prywatnego oraz poleca produkty, które osobiście preferuje. To jednak nie wszystko, co aktorka ma do zaoferowania.

Agnieszka Wiedłocha jest znana ze swojego mocnego zaangażowania w kwestie społeczne. Często zabiera głos w istotnych sprawach, starając się zwiększyć świadomość swoich obserwatorów na tematy ważne i aktualne. Jej obecność w mediach społecznościowych nie ogranicza się jedynie do wyglądu i kariery zawodowej – staje się inspiracją dla innych, zachęcając ich do rozszerzania swojej wiedzy i zaangażowania się w istotne tematy społeczne.

Dodaj komentarz