Kim jest Agnieszka Żulewska? [córka, partner, filmy]


Zdjęcie Instagram @mniam_mniam_kid

Agnieszka Żulewska to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek młodego pokolenia. Szersza publiczność miała okazję ją poznać dzięki produkcji Netfliksa „Wielka woda”, gdzie wcieliła się w postać Jaśminy.

Agnieszka Żulewska — wiek, rodzice

Agnieszka Żulewska urodziła się 26 czerwca 1987 roku w opolskim Ozimku. Wychowała się w Turawie, wiosce otoczonej lasem i jeziorami. Jej mama była opiekunką w domu dziecka, który mieścił się w osiemnastowiecznym poniemieckim pałacu von Garnierów. Gościł w nim Hitler, gdy odbierał budowę zbiornika retencyjnego Turawa-Stausee. Agnieszka wraz z bratem przyjaźnili się z podopiecznymi mamy, a pałac był doskonałą scenografią do ich zabaw. Oboje przyznają, że są dziećmi szczęścia i chwalą swoich rodziców.

Mama dała nam wzór bycia sprawczą i służenia ludziom. Teraz jest na emeryturze i sprawuje funkcję sołtyski. Działa dla lokalnej społeczności. Nieraz się dziwię, skąd ona bierze tyle energii. Wyjście z nią na spacer na wsi to wieczne przystanki i zbieranie po drodze śmieci. W mieście, gdy przyjeżdża, to uciążliwe, bo tych śmieci jest więcej. Ale mama taka jest. Otwarta, troskliwa, wesoła, kochająca – opowiadała w jednym z wywiadów Agnieszka.

Tata aktorki prowadzi teatr dziecięcy i uczy muzyki w szkole.

Agnieszka Żulewska — wykształcenie

W 2010 roku Agnieszka Żulewska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Przed łódzką filmówką uczyła się w sześcioletnim liceum plastycznym w Opolu. Ostatecznie wybrała teatr i aktorstwo, bo wydawało się jej, że to miejsce dające większe możliwości artystyczne.

Agnieszka Zawsze była charakterną, ciekawą świata istotą. W dzieciństwie dużo rysowała, malowała, rzeźbiła. Wybrała też średnią szkołę plastyczną. Kiedy po jej skończeniu zdecydowała się zdawać na aktorstwo do Łodzi, byłem zaskoczony. Ale wspierałem ją, woziłem na egzaminy, a potem razem czekaliśmy godzinami na korytarzach filmówki – mówi jej brat.

Agnieszka Żulewska — kariera

Na szklanym ekranie Agnieszka Żulewska zadebiutowała w2008 roku. Wcieliła się wówczas w Maję Kochanowską w serialu TVN „Na Wspólnej”. Następnie zagrała epizodyczne role m.in. w „Czasie Honoru”, „Ojcu Mateuszu” i „Przepisie na życie”. Na dużym ekranie zadebiutowała trzy lata później rolą Łucji w dramacie „W imieniu diabła”.

W 2013 roku odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sztokholmie. Nagrodzona została za występ w krótkometrażowym filmie „Pocałunek”, w którym wcieliła się w Emilię. Z kolei za rolę w filmie „Lena i ja” została wyróżniona nagrodą za odkrycie aktorskie na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Przełomem w karierze Agnieszki Żuławskiej była rola Leny Zybert w filmie „Chemia”. W 2021 roku głośno było o produkcji „Cicha ziemia”, gdzie wystąpiła w jednej z głównych ról. Zaraz potem przyszła rola w serialu „Wielka woda”. Produkcja Netflixa opowiada o powodzi, która w 1997 roku zaburzyła spokój mieszkańców Wrocławia.

Obecnie Agnieszka Żulewska zaliczana jest do grona najbardziej obiecujących aktorek. Występuje nie tylko na ekranie, ale również deskach Teatru Rozmaitości.

Wiele osób może kojarzyć aktorkę również z gry w teledysku „DEFTO” od Jamala (pojawiła się także w teledysku „Annuszka” Krzysztofa Zalewskiego).

Agnieszka Żulewska — życie prywatne

Aktorka pilnie strzeże swojej prywatności, nie pojawia się na bankietach i rzadko pozuje na czerwonym dywanie. Wiadomo jedynie, że od lat jest w szczęśliwym związku. Ukochany Agnieszki Żulewskiej nie jest związany z show-biznesem i poza imieniem – Wiktor, niewiele o nim wiadomo.

Wybrałam dobrego partnera, w dodatku nie aktora. Bardzo pięknego Człowieka, Wiktor jest całą górą dobroci, wspierający, mądry i bardzo silny. Mam bardzo dużo szczęścia, że na niego trafiłam – zdradziła jedynie gwiazda w wywiadzie dla „Twojego Stylu”.

Para ma syna o imieniu Gustaw, który przyszedł na świat w 2022 roku.

Agnieszka Żulewska o ciąży dowiedziała się podczas pracy nad serialem „Wielka woda”. Na szczęście nie przeszkodziło jej to w odgrywaniu roli, choć wiązało się to z wieloma nowymi wyzwaniami. Przy niektórych scenach zdecydowała się na pomoc kaskaderki.

Miałam wstręt zapachowy. […] Wrocław będzie mi się kojarzył z notoryczną chęcią wymiotowania w każdym z możliwych miejsc. Wszystko śmierdziało.Nie byłam w stanie spędzić czasu w żadnym zamkniętym pomieszczeniu. Wszystko było dla mnie intensywne w doznaniach zapachowych – wspominała w wywiadzie z Magdą Mołek.

Agnieszka Żulewska — Instagram

Agnieszka Żulewska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @mniam_mniam_kid. Aktualnie profil aktorki obserwuje ponad 6 tysięcy użytkowników tego serwisu.